Poznań: Wolne miejsca na niektórych uczelniach

  Poznań: Wolne miejsca na niektórych uczelniach

  Paulina Jęczmionka, Marta Garczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na większości poznańskich uczelni zakończył się pierwszy etap rekrutacji. Maturzyści, którzy dostali się na wybrane studia, muszą teraz dostarczyć dokumenty. Ale ci, którym się nie powiodło, mają jeszcze szansę studiować dziennie. Uczelnie zaczynają wskazywać kierunki, na których są wolne miejsca.
  Politechnika Poznańska rozpoczęła wczoraj drugą turę rekrutacji. Wezmą w niej udział ci kandydaci, którzy, mimo że nie dostali się na wybrane kierunki, wciąż podtrzymują chęć studiowania na nich. Jeśli zatem ktoś zrezygnował, pierwsza osoba z listy rezerwowej zajmie jego miejsce. Nie należy jednak spodziewać się cudów.

  - Na większości kierunków kandydatów było zdecydowanie więcej niż liczba miejsc - tłumaczy prof. Adam Hamrol, rektor PP. - Teraz do 29 lipca kandydaci z drugiej tury mają czas na złożenie kompletu dokumentów. Następnego dnia opublikujemy listę przyjętych i tych, którym się nie udało.
  Na razie Politechnika ma jeszcze wolne miejsca na fizyce technicznej oraz edukacji techniczno-informatycznej.

  Z kolei na Uniwersytecie Przyrodniczym lista rezerwowa została ogłoszona już w piątek. Od jutra o miejsce na studiach dziennych mogą ubiegać się także ci, którzy się na nią nie zakwalifikowali. - Zostało nam jeszcze około 10 procent wolnych miejsc - mówi dr Cezary Beker, rzecznik UP. - Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki jak informatyka, rolnictwo, ogrodnictwo, turystyka i rekreacja czy technika i inżynieria leśna. I kandydaci wciąż mają szansę na nich studiować.

  Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza minął już termin składania dokumentów. Obecnie trwa rekrutacja z listy rezerwowej. Pod koniec lipca poznamy kierunki, które przeprowadzą dodatkowy nabór. Jednak wiadomo już, że wolne miejsca ma wydział historyczny w ośrodku zamiejscowym w Gnieźnie.

  Dodatkowy nabór ogłosiła już za to Akademia Muzyczna. Wolne miejsca ma jeszcze wydział instrumentalny na specjalnościach: obój i trąbka jazzowa.

  Takiej sytuacji nie należy spodziewać się na Uniwersytecie Medycznym. Tu bowiem stu czekających na przyjecie ma zaledwie 2 punkty mniej od ostatnich na liście już przyjętych. Dodatkowego naboru nie przewiduje także Uniwersytet Ekonomiczny. Z kolei Akademia Wychowania Fizycznego ostateczne wyniki ogłosi w piątek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo