Konin: Lewica chce więcej przedszkoli i żłobków

  Konin: Lewica chce więcej przedszkoli i żłobków

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Koniński Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił swoje pomysły na rozwiązanie problemu zbyt małej liczby przedszkoli i żłobków w mieście.
  - Jeszcze niedawno nie było pełnego obłożenia w przedszkolach. Teraz miejsc brakuje. Przedszkola są przepełnione. Tworzy się często na siłę nowe oddziały, nie zawsze zapewniające właściwe warunki - mówił Józef Nowicki, kandydat na prezydenta Konina z ramienia SLD. - Proponujemy przywrócenie przedszkola przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Natomiast Młodzieżowy Dom Kultury, który teraz tam działa mógłby zostać przeniesiony do klubu "Energetyk" - dodał.

  Kandydat lewicy zaproponował również rozbudowę Przedszkola nr 4 na osiedlu Sikorskiego, na które jest już społecznie przygotowany projekt. Sojusz chce też budowy nowych placówek dla najmłodszych koninian. Miałyby one powstać na osiedlach Chorzeń i Wilków. Lewica dąży również do zwiększenia liczby żłobków. Ma w tym pomóc zmiana resortu zajmującego się żłobkami. Teraz są one nadzorowane przez Ministerstwo Zdrowia. Zdaniem SLD przy tworzeniu nowych placówek w Koninie pomogłoby partnerstwo publiczno-prywatne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo