Teatry: W klubach i pod chmurką

  Teatry: W klubach i pod chmurką

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Teatry mają urlopy, ale pod chmurką lub w klubie można obejrzeć całkiem ciekawe przedstawienia. W starych dekoracjach
  Sztuki Bogusława Schaeffera ciągle odżywają na nowo. Może dlatego, że są napisane jak partytury. Tyle znaczą, ile emocji tchną w nie aktorzy. Tym razem po "Audiencję III, czyli raj Eskimosów" sięgnęli Izabella Tarasiuk (na co dzień Teatr Muzyczny w Poznaniu) i Janusz Andrzejewski (Teatr Nowy w Poznaniu).

  Hejnał wolności

  Maria Kabała-Rejment, artystka mieszkająca w Szwecji, znalazła scenariusz widowiska "Hejnał wolności". Pochodzi on z lat 50. ubiegłego stulecia i nosi wszelkie cechy propagandowego widowiska świetlicowego. Maria Rejment stworzyła z tego materiału zabawny kabaret. W przedstawieniu tym bryluje Teresa Tutinas, którą pamiętamy jako wykonawczynię takich przebojów, jak: "Na całych jeziorach ty", lub "Gorzko mi".


  Czekając na Chopina

  Dramaturgia spektaklu "En attendant Chopin" oparta jest na listach i dokumentach z życia kompozytora. Wyjątkowości nadaje jej część muzyczna - wykorzystane zostały utwory wykonywane rzadko (niemalże premierowo jak np. transkrypcja arii "Casta Diva" z opery "Norma" Belliniego). W roli George Sand zobaczymy Annę Ratajczyk.

  La serva padrona

  Zabawna historia bogacza terroryzowanego przez pokojówkę, który ma tego dosyć i postanawia się ożenić, mając nadzieję, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek. Sprytna służąca jednak sprawia, że jej pan żeni się w końcu właśnie z nią.

  Paskudarium

  Spektakl powstał na podstawie książki Dušana Taragela pt. "Bajki dla nieposłusznych dzieci i troszczących się o nie rodziców". Tytułowe Paskudarium to muzeum nieposłusznych dzieci, założone przez profesora Samojada - eksperta w dziedzinie dziecięcego nieposłuszeństwa. Teatralna podróż dookoła muzeum zaznajamia najmłodszych z pracą profesora. Mogą one zobaczyć specjalne maszyny służące do badań nad dziecięcą niesubordynacją. Spektakl słowacki grany jest po polsku.

  Audiencja III
  Pod Blaszanym Kurem (Pl. Kolegiacki 14)
  czwartek-sobota, 16-18. 07, godzina 19
  bilety: 15 i 18 zł

  Hejnał wolności
  Kościółek w Nekielce
  sobota, 17.07, godzina 20
  bilety: 75 zł

  Czekając na Chopina
  Waga Miejska (Stary Rynek)
  niedziela, 18.07, godzina 20
  bilety: 45 zł

  La serva padrona
  Pod Blaszanym Kurem (Pl. Kolegiacki 14)
  czwartek, 22. 07, godzina 21.30
  bilety: 1 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo