Sport

    Eliminacje Ligi Mistrzów: Znamy potencjalnego rywala...

    Eliminacje Ligi Mistrzów: Znamy potencjalnego rywala Kolejorza

    Krzysztof Maciejewski

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Poznaliśmy potencjalnego rywala Lecha Poznań w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Jeżeli Kolejorz wyeliminuje Inter Baku, jego kolejnym przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu Sparta Praga - Metalurgs Lipawa. W pierwszym spotkaniu 3:0 wygrali Czesi. Spotkania odbędą się w terminach 28 lipca (na wyjeździe) i 4 sierpnia (w Poznaniu).
    Zwycięzcy (dziesięć drużyn) awansują do IV rundy kwalifikacji, której losowanie odbędzie się 6 sierpnia, a spotkania zaplanowano na 17/18 oraz 24/25 sierpnia.

    W gronie potencjalnych rywali Kolejorza w ostatniej rundzie słabeuszy już nie ma, nie ma też jednak europejskich klubowych potentatów. Wszak 22 drużyny (Inter Mediolan - obrońca trofeum, Chelsea Londyn, Manchester United, Arsenal Londyn, FC Barcelona, Real Madryt, Valencia CF, AS Roma, AC Milan, Bayern Monachium, Schalke 04 Gelsenkirchen, Olympique Marseille, Olympique Lyon, Rubin Kazań, Spartak Moskwa, Szachtar Donieck, Twente Enschede.
    CFR Cluj, Benfica Lizbona, Bursaspor, Panathinaikos Ateny i Glasgow Rangers) są już w w fazie grupowej LM, a inne czołowe zespoły najsilniejszych lig europejskich również nie zmierzą się z mistrzami Polski.

    Stawkę uczestników LM uzupełni bowiem pięć drużyn z niemistrzowskiej części drabinki, w której rozstawione w decydującej rundzie będą Tottenham Hotspur Londyn, Sevilla FC, Sampdoria Genua, Werder Brema oraz AJ Auxerre, a ich przeciwnicy wyłonieni zostaną spośród następującej dziesiątki: Zenit Sankt Petersburg, Ajax Amsterdam, Fenerbahce Stambuł, Dynamo Kijów, Sporting Braga, Celtic Glasgow, Unirea Urziceni, PAOK Saloniki, Young Boys Berno i KAA Gent (losowanie dziś).

    Dodać jeszcze trzeba, że pokonani w III rundzie kwalifikacyjnej LM zagrają w decydującej IV rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy, zaś zespoły, które nie przejdą IV rundy kwalifikacyjnej LM, wystąpią w fazie grupowej LE.

    Losowanie trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów (obok par wynik pierwszego meczu drugiej rundy):
    Metalurgs Lipawa (Łotwa)/Sparta Praga (Czechy) 0:3 - Inter Baku (Azerbejdżan)/Lech Poznań (Polska) 0:1
    FK Aktobe (Kazachstan)/Olimpi Rustawi (Gruzja) 2:0 - Hapoel Tel Awiw (Izrael)/Zeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) 5:0
    Sheriff Tyraspol (Mołdawia)/Dinamo Tirana (Albania) 3:1 - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/ NK Koper (Słowenia) 5:1
    Litex Łowecz (Bułgaria)/Rudar Pljevlja (Czarnogóra) 1:0 - Birkirkara FC (Malta)/MSK Żylina (Słowacja) 1:0
    Levadia Tallin (Estonia)/VSC Debrecen (Węgry) 1:1 - FC Basel (Szwajcaria)
    AIK Sztokholm (Szwecja)/Jeunesse Esch (Luksemburg) 1:0 - Linfield Belfast (Irlandia Płn.)/Rosenborg Trondheim (Norwegia) 0:0
    Partizan Belgrad (Serbia)/Pjunik Erywań (Armenia) 3:1 - Ekranas Poniewież (Litwa)/HJK Helsinki (Finlandia) 1:0
    BATE Borysów (Białoruś)/FH Hafnarfjoerdur (Islandia) 5:1 - FC Kopenhaga (Dania)
    Bohemians Dublin (Irlandia)/The New Saints Llansantffraid (Walia) 1:0 - Anderlecht Bruksela (Belgia)
    Omonia Nikozja (Cypr)/FK Renova (Macedonia) 3:0 - FC Salzburg (Austria)/HB Torshavn (Wyspy Owcze) 5:0
    Ajax Amsterdam (Holandia) - PAOK Saloniki (Grecja)
    Dynamo Kijów (Ukraina) - Ghent (Belgia)
    Young Boys Berno (Szwajcaria) - Fenerbahce Stambuł (Turcja)
    Sporting Braga (Portugalia) - Celtic Glasgow (Szkocja)
    Unirea Urziceni (Rumunia) - Zenit Sankt Petersburg (Rosja)

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Jagiellonia Białystok Live 18 36 11 3 4 32-16
    2 Lechia Gdańsk Live 18 36 11 3 4 28-22
    3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 18 30 9 3 6 22-23
    4 Legia Warszawa Live 18 29 8 5 5 33-21
    5 Lech Poznań Live 18 28 8 4 6 27-18
    6 Zagłębie Lubin Live 18 27 7 6 5 25-20
    7 Pogoń Szczecin Live 18 25 6 7 5 30-24
    8 Wisła Kraków Live 18 24 7 3 8 29-33
    9 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 20-24
    10 Korona Kielce Live 18 23 7 2 9 25-37
    11 Śląsk Wrocław Live 18 22 5 7 6 20-24
    12 Piast Gliwice Live 18 22 5 7 6 19-26
    13 Cracovia Live 18 19 4 7 7 27-25
    14 Wisła Płock Live 18 18 4 6 8 19-23
    15 Ruch Chorzów Live 18 17 5 2 11 24-33
    16 Górnik Łęczna Live 18 15 3 6 9 18-29