Poznań: Monitoring wreszcie na Jeżycach

  Poznań: Monitoring wreszcie na Jeżycach

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Chyba nikt w Poznaniu nie czekał tak długo na monitoring, jak mieszkańcy owianych złą sławą starych Jeżyc. Za każdym razem, gdy wydawało się, że lada moment kamery zawisną, coś szło nie tak. A to nie wystarczyło pieniędzy, a to nie rozstrzygnięto przetargu. Tym razem mamy dla nich dobrą wiadomość: "oczy" kamer już patrzą na to, co dzieje się w okolicy.
  - Kamery już działają - mówi Robert Pękala, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Obraz z nich dociera do komisariatu i jest obserwowany przez pracowników straży miejskiej. Trwają ostatnie testy, kończymy bowiem odbiór techniczny. Oficjalnie monitoring zacznie funkcjonować za kilkanaście dni.

  - Długo czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy - cieszy się Stanisław Gorzelańczyk z Rady Osiedla Jeżyce. - Już dawno temu ustaliliśmy, że wolimy być podglądani, niż bać się wracać wieczorami do własnych domów.

  - A bywało niebezpiecznie - przyznaje pani Jadwiga, która od kilkudziesięciu lat mieszka w okolicach "trójkąta bermudzkiego", jak nazywana jest część dzielnicy ograniczona ulicami Szmarzewskiego, Wawrzyniaka i Polną. - Pijący alkohol stali w bramach, zaczepiali żądając pieniędzy. Obrzucali wyzwiskami za zwróconą uwagę. Zdarzały się bójki, napaści.

  Zamontowano 19 kamer. Nie wszystkim się to podoba. Niektórzy młodzieńcy odgrażają się, że zniszczą urządzenia przy nadarzającej się okazji. Większość mieszkańców jest jednak zadowolona, że urządzenia przywieszono wzdłuż Dąbrowskiego (przy Przybyszewskiego, Kraszewskiego, Staszica, Polnej, Kochanowskiego, Strzałkowskiego, Roosevelta), Szamarzewskiego (przy Polnej, Staszica, Wawrzyniaka), przy skrzyżowaniach Słowackiego z Wawrzyniaka i z Kraszewskiego oraz Jackowskiego z Polną. Kolejne urządzenia są przy Prusa (koło rynku i skrzyżowania ze Słowackiego), pozostałe patrzą, co dzieje się wzdłuż Fredry (przy Niepodległości, Kościuszki, Wieniawskiego).

  Więcej w piątkowym wydaniu dziennika "Polska Głos Wielkopolski"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo