Grodzisk Wlkp.: Znikający transport łupem fałszywego...

  Grodzisk Wlkp.: Znikający transport łupem fałszywego przewoźnika

  Julia Szaferska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ofiarą oszustwa stał się właściciel jednej z firm w powiecie grodziskim. Mężczyzna zgłosił się na policję we wtorek.
  Z jego relacji wynikało, iż chciał przetransportować maszynę do produkcji materiału drzewnego, wartą kilkaset tysięcy złotych na północ Polski. Jednak ładunek przewożony przez firmę transportową nie dotarł. Funkcjonariusze ustalili, że do firmy dodzwonił się fałszywy przewoźnik, podający się za Stanisława W.

  Po krótkiej rozmowie telefonicznej przesłał faksem do zleceniodawcy dokumenty dotyczące działalności gospodarczej i dane dotyczące pojazdów mających wykonać usługę.
  Gdy firma zapoznała się z dokumentami, wystawiła zlecenie spedycyjne. Dziewiątego lipca fałszywy przewoźnik przyjechał samochodem ciężarowym z naczepą. W tym dniu wypełniono także wszystkie dokumenty. Kierowca posiadał list przewozowy do wypełnienia i dane personalne kierowcy wraz z numerem telefonu.

  Następnego dnia załadowano maszynę i kierowca odjechał w nieznanym kierunku. Właściciel przesyłki nie przestał się jednak interesować swoją maszyną, skontaktował się z ze znajomym, do którego miała ona dotrzeć i dowiedział się, że przesyłka nie dojechała. Gdy zadzwonił do firmy transportowej, która wykonywała zlecenie okazało się, że firma ta nie dysponuje zestawem ciężarowym takim jakim podjechał fałszywy przewoźnik, ponieważ jest wypożyczony.

  Po porównaniu dokumentów okazało się, że jest w nich wiele nieścisłości. Przesyłka jakby rozpłynęła się w powietrzu, pozostawiając jej właściciela z ogromnymi stratami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. Oszustowi grozi do ośmiu lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo