Luboń: Nielegalnie wywieźli gruz i odpady. Wysypali je na...

  Luboń: Nielegalnie wywieźli gruz i odpady. Wysypali je na tyłach marketu

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie ma praktycznie miesiąca, by do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania nie wpłynęła interwencja dotycząca nielegalnych wysypisk lub też działających bez zezwolenia przewoźników. Mimo wysokich kar nakładanych przez miejskich strażników i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska proceder ten trwa w najlepsze, a firm ryzykujących mandaty nie brakuje.
  - Otrzymaliśmy kilka sygnałów o działalności firmy Kry-Kont, która zajmuje się w naszym mieście wywozem gruzu i odpadów - mówi Józef Rapior z WGKiM. - Jak sprawdziliśmy, firma ta nie ma licencji na tego rodzaju działalność, co więcej nigdy się o takie pozwolenie w naszym mieście się nie starała.

  Nieco czasu zajęło inspektorom z WGKiM ustalenie adresu bazy firmy. Jak się okazało, jest ona zlokalizowana przy ulicy Opolskiej w pobliżu mieszkalnych baraków.
  - To nie jest żadna baza - denerwuje się Józef Rapior. - To mały placyk w pobliżu baraków, na którym parkują specjalistyczne pojazdy. Teren jest nieutwardzony, nie ma zaplecza technicznego i socjalnego - wskazuje.

  Nie wiadomo też gdzie firma Kry-Kont wywozi odpady, bo na pewno nie trafiają one na poznańskie wysypisko. - Jeden z naszych inspektorów pojechał za samochodem przewożącym kontener z gruzem firmy Kry-Kont - mówi J. Rapior . - Okazało się, że gruz i śmieci trafiły do Lubonia. Wysypane zostały na tyłach jednego z marketów - oburza się.

  Za takie ekologiczne przestępstwo WIOŚ może nałożyć bardzo wysoką karę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo