Odolanów: Unijna dotacja wyższa niż budżet miasta

  Odolanów: Unijna dotacja wyższa niż budżet miasta

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze w tym roku rozpoczną się w Odolanowie prace przy budowie nowoczesnej oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji. Na to przedsięwzięcie udało się pozyskać ponad 35 milionów złotych z funduszy unijnych.
  - To więcej niż wynosi roczny budżet naszej gminy, który zamyka się w kwocie około 33 milionów - mówi zadowolony Józef Wajs, burmistrz Odolanowa.

  Inwestycja ta jest o tyle ważna, że dziś z dobrodziejstw kanalizacji korzysta w Odolanowie ledwie 10 proc. mieszkańców. Gmina w pierwszej kolejności położyła nacisk na rozbudowę placówek oświatowych i stąd takie zaległości w inwestycjach kanalizacyjnych. - Teraz przyszedł czas na ich nadrobienie - dodaje burmistrz.

  Cała inwestycja, która rozłożona została na trzy lata, kosztować będzie ponad 62 miliony złotych. W sumie, obok oczyszczalni ścieków, wybudowanych zostanie aż 37 kilometrów kanalizacji w Odolanowie oraz Rąbczynie. - Będzie to jedna z największych inwestycji od blisko 30 lat w gminie - zapewnia Józef Wajs. - Po jej zakończeniu cały Odolanów i Raczyce będą skanalizowane - zapewnia Józef Wajs.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo