PKP: Kolej przegrywa z upałem. Pociągi jeżdżą wolniej

  PKP: Kolej przegrywa z upałem. Pociągi jeżdżą wolniej

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Upały sprawiają, że nawet pociągi jeżdżą wolniej. Te ze Świnoujścia i Szczecina przyjeżdżają do Poznania o 15 minut później niż to przewiduje rozkład jazdy.
  - Między Krzyżem a Poznaniem Wolą musieliśmy ograniczyć prędkość pociągów o 20 km/godz. - mówi Łukasz Więcek, rzecznik poznańskiego oddziału PLK PKP. Zdaniem kolejarzy, na skutek wysokich temperatur szyny mogą się odkształcić, a w konsekwencji może dojść do wykolejenia pociągu. Wolniej jadą też pociągi w kierunku Wrocławia. Między Luboniem a Puszczykowem ruch spowolniono do 60km/godz. Powoduje to opóźnienie w granicach 3-4 minut.

  Aż o 40 km/godz. ograniczono prędkość pociągów między Barłogami a Kołem, czyli na trasie do Warszawy. Ograniczenia wprowadzane są na podstawie regularnie przeprowadzanych pomiarów temperatury szyn. W ostatnich dniach mają one nawet ponad 50 stopni Celsjusza - wyjaśnia Łukasz Więcek.

  Upały nie zaszkodziły natomiast drogom. Trzeci rok z rzędu nie wprowadzono zakazu jazdy dla TIR-ów.
  - Zakaz ten zniesiono, ponieważ 60 proc. dróg jest w stanie bardzo dobrym. W czasie ostatnich remontów podbudowy jezdni tak wykonano, by się nie odkształcały - zapewnia Artur Mrugasiewicz, rzecznik prasowy GDDKiA w Warszawie. Zdaniem drogowców, trwające remonty sprawią, że niebawem 90 proc. dróg będzie w stanie bardzo dobrym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo