Poznań: Dariusz Wechta chce 93 mln odszkodowania

  Poznań: Dariusz Wechta chce 93 mln odszkodowania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że Dariusz Wechta, poznański deweloper żąda 93 mln zł odszkodowania od miasta. Sam zainteresowany nie chce ujawnić kwoty, o którą występuje, zasłaniając się tajemnicą. Potwierdza jednak, że złożył pozew do sądu.
  - Zostałem pozbawiony gruntu, który jest moją własnością, ponieważ nie mogę realizować na nim żadnej inwestycji - tłumaczy powody swojej decyzji Dariusz Wechta. - Plan zagospodarowania wszystko nam zablokował.

  Chodzi o uchwalony w tym roku przez Radę Miasta plan miejscowy "Park Rataje II", który uniemożliwia deweloperowi budowę osiedla mieszkaniowego. Właściciel terenu dowodzi, że zainwestował w tę nieruchomość sporo pieniędzy i musi sobie ten wydatek zrekompensować.

  Warto przypomnieć, że Miejska Pracownia Urbanistyczna, która na zlecenie prezydenta przygotowała analizę kosztów uchwalenia planów najpierw wyliczyła je na ok. 100 mln zł, ale już w grudniu ubiegłego roku kwota ta spadła do 41 mln zł.

  Mariusz Wiśniewski, radny PO i członek zespołu do spraw opracowania koncepcji budowy Ratajskiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego dla Parku na Ratajach uważa, że trudno komentować decyzję dewelopera, jeśli się nie zna argumentów użytych w pozwie. - Jedynym punktem zaczepienia do dochodzenia przez inwestora swoich roszczeń jest fragment 1,2 ha objęty planem, na który deweloper ma prawomocne warunki zabudowy - twierdzi Wiśniewski. - Ale nie do pozostałego terenu, który był i jest parkiem.

  Zdaniem Wiśniewskiego, istnieje możliwość porozumienia, choć wystąpienie o odszkodowanie oddala tę szansę. Prezydent Ryszard Grobelny nie bardzo widzi możliwość zawarcia porozumienia, gdy obowiązuje plan miejscowy, a właściciel terenu formalnie złożył roszczenie. - O ile roszczenie jest uzasadnione - zaznacza Grobelny.

  Radni deklarowali wolę zmiany studium, a później planu, który umożliwiałby budowę domów. To zajmie około trzech lat. - Pytanie czy inwestor zechce poczekać z roszczeniem - mówi Grobelny, przyznając, że ta sytuacja jest komfortowa dla dewelopera.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odszkodowanie pomoc

  Karolinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  Problem z odzyskaniem odszkodowania? Takich przypadków jest więcej , a większość z nas poddaje się z uwagi na stres i ilość czasu jakiej wymaga tego rodzaju walka.O odszkodowanie zdecydowanie warto...rozwiń całość

  Problem z odzyskaniem odszkodowania? Takich przypadków jest więcej , a większość z nas poddaje się z uwagi na stres i ilość czasu jakiej wymaga tego rodzaju walka.O odszkodowanie zdecydowanie warto ubiegać się z pomocą specjalistycznych i doświadczonych kancelarii prawnych. Polecam kancelarię Teodorowski & Wojtaszak - http://www.kancelaria-odszkodowania.pl - korzystałam z jej usług i byłam bardzo zadowolona.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A taka wechta nie mogłaby dogadać się ze swoim najlepszym przyjacielem Grobelnym?...

  jakiś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 36

  A taka wechta nie mogłaby dogadać się ze swoim najlepszym przyjacielem Grobelnym?... Aha! Właśnie się dogadała!....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wechciarz do więzienia

  lokator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 69 / 67

  Za te wszystkie wałki i przekręty, które ten facet i jego przydupasy zrobiły i robią powinien już dawno zgnić we więźniu w loszku na młyńskiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  deweloper

  zazich (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 77 / 67

  i dobrze tak złodziejowi wechcie.tylu ludzi okradł no i w końcu trafiło na niego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wechta srechta

  Glowak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 97 / 107

  Wechta precz z Poznania.Robisz z tego miasta wies.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chce 93 mln odszkodowania

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 96 / 105

  Prowadzenie byznesu musi się równac z akceptacją ryzyka i potecjalnych strat. Ciągłe domaganie się odszkowań produkuje tylko negatywny obraz byznesu którego unikac będą klienci. Nikt nie chce mieć...rozwiń całość

  Prowadzenie byznesu musi się równac z akceptacją ryzyka i potecjalnych strat. Ciągłe domaganie się odszkowań produkuje tylko negatywny obraz byznesu którego unikac będą klienci. Nikt nie chce mieć problemów - czy to potecjalni nabywcy mieszkań, czy podwykonacy, czy nawet miasto. Niestety, rekord tej firmy to ciąg ciągłych problemów. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TAKIE NUMERY TO STARE NUMERY PO "POLSKU"

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 147 / 124

  To nie pierwszy taki świński numer. A kasiorkę obywatele dadzą skrętaczom.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pazerny developer

  Lud (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 149 / 142

  Poznaniaku dolicz jeszcze 24 miliony odszkodowania za grunt pod droge przy ulicy Szyperskiej i bedziesz wiedzial ile kosztuje przyjazn Prezydenta z Developerem. Placisz oczywiscie TY drogi...rozwiń całość

  Poznaniaku dolicz jeszcze 24 miliony odszkodowania za grunt pod droge przy ulicy Szyperskiej i bedziesz wiedzial ile kosztuje przyjazn Prezydenta z Developerem. Placisz oczywiscie TY drogi poznaniaku.
  Nie zapomnij ze sam Prezydent podwyzszyl o 200 procent wartosc tego gruntu wydajac Warunki Zabudowy swojemy przyjacielowi.
  Fajnie byc developerem.Mozna budowac lipne mieszkania za gruba kase albo nic nie budowac i kasowac poznaniakow do spolki z Prezydentem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dareczku, dziecko...

  vox populi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 157 / 85

  ojej, chłopczyku.. deal z kolegą Ryśkiem nie wyszedł? ojej, biedny Ty jesteś, taka krzywda się dziecku stała... do mamusi na skargę nie pobiegniesz? tylko się będziesz sądził? no aż mi Cię żal,...rozwiń całość

  ojej, chłopczyku.. deal z kolegą Ryśkiem nie wyszedł? ojej, biedny Ty jesteś, taka krzywda się dziecku stała... do mamusi na skargę nie pobiegniesz? tylko się będziesz sądził? no aż mi Cię żal, żałosny jesteś mały człowieczku... Myślisz, że miasto okradniesz? Pamiętaj dziecko, że cierpliwość ludu ma swoje granice, a wk.. tłum jest bezmyślny - policja ani chłopcy z miasta nie pomogą... Odpuść sobie jakiekolwiek próby okradzenia Nas, poznaniaków - to taka dobra i szczera rada....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szyperska - mur oporowy

  ciekawski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 130 / 112

  Czyzby proba ucieczki do przodu, zeby w ramach transakcji 1:1 miasto pokrylo koszt odnowienia muru oporowego na Szyperskiej, ktory lada chwila moze sie zawalic?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo