Koniec Janusza Palikota? Koledzy już nie popierają

  Koniec Janusza Palikota? Koledzy już nie popierają

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj w południe Filip Kaczmarek wysłał ze swojego niewielkiego biura w budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu pismo do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że będzie to "najgłośniejsze" pismo, jakie kiedykolwiek wyszło spod jego ręki. Kaczmarek chce bowiem wykluczenia z PO Janusza Palikota. Robi to dla rozgłosu? A może poprosił go o to ktoś z otoczenia Donalda Tuska? - Dwa razy "nie". To moja osobista decyzja - twierdzi Kaczmarek.

  Wniosek o usunięcie Janusza Palikota z partii trafi, za pośrednictwem sądu w Lublinie (Palikot jest szefem tamtejszej PO), do Krajowego Sądu Koleżeńskiego Platformy. Kiedy ten się nim zajmie - jeszcze nie wiadomo.

  Wiadomo natomiast, jakie Filip Kaczmarek ma argumenty. Poznański eurodeputowany twierdzi, że postawiony przez Palikota "postulat sprawdzenia, czy Lech Kaczyński nie był pijany w dniu katastrofy, jest czynem nieetycznym i hańbiącym".

  Wypowiedź Janusza Palikota w sprawie tragedii pod Smoleńskiem:


  A za popełnienie takiego właśnie czynu grozi, zgodnie ze statutem Platformy, wykluczenie z partii.
  Według Kaczmarka, Palikot złamał też zapis statutu mówiący o tym, że członek partii nie może narażać na szwank jej dobrego imienia. - "Wnoszę o wykluczenie Janusza Palikota z szeregów PO, bo wcześniejsze kary nakładane na niego za podobne czyny nie przyniosły spodziewanych skutków" - zakończył Kaczmarek.

  Temat usunięcia z partii Palikota wraca przy okazji jego kolejnych skandalizujących wypowiedzi. Odpowiedni wniosek złożył jednak dopiero polityk z Poznania. Dlaczego właśnie on? Kaczmarek nie zgadza się, że to sposób na dobrą promocję własnego nazwiska. - Niektórym wniosek się spodobał, ale niektórym już nie - zaznacza poseł.

  A może Kaczmarek jest tylko wykonawcą woli Donalda Tuska, który ma w PO władzę niemal absoulutną, ale nie chce wyrzucać Palikota osobiście? Tusk i Kaczmarek znają się od ok. 20 lat. - Z nikim tej decyzji nie konsultowałem - ucina Filip Kaczmarek.

  Faktem jest, że jego wniosek wstrząsnął Platformą. Szef klubu PO Grzegorz Schetyna pytany, czy dobrze się czuje z Palikotem w jednej partii, odpowiedział krótko: - Nie.

  Poseł Jarosław Gowin przyznał , że nie pierwszy raz poczuł obrzydzenie po słowach Palikota. - Jednak tym razem szczególnie drastycznie przekroczył dopuszczalne standardy - stwierdził Gowin. I dodał: - Takie wypowiedzi nie powinny mieć miejsca w normalnych międzyludzkich relacjach, nie mówiąc już o życiu publicznym.

  Nawet broniący zazwyczaj Palikota poseł PO z Kujawsko-Pomorskiego Paweł Olszewski, tym razem nie bierze go już w obronę. - Bez wątpienia Palikot ostatnio przesadza. Szkodzi Platformie, więc powinien ponieść konsekwencje - powiedział nam Olszewski.

  Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski powiedział, że źle się czuje, słysząc niektóre wypowiedzi Palikota. - Co nie znaczy, że wszystko, co mówi Palikot, jest głupie i bez sensu - dodał.
  Z kolei wiceszef PO Waldy Dzikowski zasugerował, że wniosek Filipa Kaczmarka może służyć promocji jego autora. Stosunki pomiędzy Dzikowskim i Kaczmarkiem są jednak od kilku miesięcy chłodne.

  Jeżeli sąd partyjny - lub zarząd krajowy partii, bo statut dopuszcza i taką możliwość - wykluczy Janusza Palikota z Platformy, będzie to koniec jednej z najbardziej kontrowersyjnych politycznych karier III RP. Palikot wielokrotnie obrażał innych polityków, potrafił przynieść do studia telewizyjnego świński łeb, a w kwietniu 2007 podczas konferencji prasowej poświęconej sprawie lubelskich policjantów oskarżonych o molestowanie seksualne kobiet, przemawiał, trzymając w jednej ręce silikonowego penisa, a w drugiej pistolet, tłumacząc, iż według niego były to symbole "prawa i sprawiedliwości w Polsce".
  Palikot sprawy nie komentuje.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki Palikot

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  taka PO.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Palikot - trzymaj się!!!

  elvis84 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Jako jedyny ma odwagę mówić to co myśli bardzo wielu. Może często wychodzi to lekko niezgrabnie, ale mówi słusznie. Jedyny platformers, który ma "cojones". Jak Palikota wyrzucą - niech założy...rozwiń całość

  Jako jedyny ma odwagę mówić to co myśli bardzo wielu. Może często wychodzi to lekko niezgrabnie, ale mówi słusznie. Jedyny platformers, który ma "cojones". Jak Palikota wyrzucą - niech założy partię, ja na pewno do niej wstąpie.
  A pan kaczmarek (specjalnie z małej litery), niczym wyjątkowym się nie wyróżnia, jest znany z tego, że jest europarlamentarzystą z Wielkopolski i nic poza tym. Niczego nie osiągnął.
  NIECH SIĘ PAN PANIE KACZMAREK WEŹMIE DO ROBOTY, a później jak będzie się miało jakieś osiągnięcia można ludzi krytykować.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odwracanie Kota ogonem

  Lukas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Od dłuższego czasu w Polsce mamy do czynienia z nowym obliczem manieryzmu w kulturze politycznej. Za sprawą wwypowiedzi wysławianego przez niektórych w komentarzach Pana Palikota przypomniał mi sie...rozwiń całość

  Od dłuższego czasu w Polsce mamy do czynienia z nowym obliczem manieryzmu w kulturze politycznej. Za sprawą wwypowiedzi wysławianego przez niektórych w komentarzach Pana Palikota przypomniał mi sie tekst który kiedyś czytałem Ustawy o kontroli publikacji i widowisk z 31 VII 1981 roku. Nie bede tutaj przytaczał konkretnych przepisów oprócz
  Art. 5
  Organy kontroli publikacji i widowisk nie mogą ustanawiać
  zakazów publikacji i widowisk określonych autorów oraz
  wydawać wytycznych interpretacyjnych w sprawie sposobu
  przedstawiania wydarzeń, działalności instytucji i
  poszczególnych osób.

  Ogarnął nas pewien rodzaj histerii apolitycznej. Polskie społeczeństwo można porównać do postaci Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Czyste schizofremiczne środowisko które prezentują media i takie osoby jak Wajda itp. Z jednej strony ludzie brzydzą się agresywną, brutalną, niekulturalną retorykom parti politycznych, które ciągle sie kłócą. Z drugiej zaś strony pewne grupy społeczne zachwycają się wypowiedziami np. Pana Palikota. Wynikac to może z wielu przyczyn, jednak najbardziej na myśl rzuca mi się wizja kultury osobistej tych ludzi. Ludzie często odreagowóją uzywając przekleństw, co osobiście mierzi moje uszy, gdyz osobiście nie przeklinam, przynajmniej publicznie. Ostatnio jadąc autobusem słyszałem rozmowę dość licznej grupy ludzi, ogolonychy na łyso, pijącyh piwo, płynnie posługujących sie łacina podwórkową, rozmawiali o wyborze kandytada na prezydenta. Bezdyskusyjnie Komorowski był jedynym możliwym kandytadem gdyz tak powiedział ktoś mądry w telewizji, a KAczor jest kurduplem i tępym złodziejem, to tez mówił ktos w telewizji.
  TAkim właśnie ludzią Pan Palikot imponuje bo uzywa ich retoryki, choć jest o wiele mądrzejszy i inteligentniejszych.

  Dla wszystkich cierpiących na fobię społeczną - socjofobię. Powoduje ona lęk i stres, w sytuacjach towarzyskich i społecznych kiedy ktoś wspomniał, że Kaczyński może zostać prezydentem.

  Pan Palikot świetnie sobie radzi w przykuwaniu do swojej osoby mediów, tym samym inne sprawy wazniejsze ida nieraz w odstawke. Widać, że Pan Palikot jest dość inteligentny, gdyz pomaga w tej chwili swojej partii tuszując wypowiedzi pilota JAKa-40, którego zeznania nie zgadzają się z oficialna wersją śledztwa, o czym Głos nie wspomniał (ale mogłem tez przeoczyć - choc szukałem). Jest to istotny element manipulacji opinia publiczną. Dlatego przytoczyłem Art. 5 o Cenzurze z 1981 roku. Żaden organ/instytucja/partia nie może zatkać ust jednostce, kiedy jest w opałach i w dodatku to nie dana "instytucja" zbierze baty, tylko jedna osoba. Tym samym skutecznie odwracając uwagę od istotnej sprawy śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, nieprawidłowości i możliwe, że doszło do sfałszowania zapisów z czarnych skrzynek. W dodatku dziwnym sposobem nikt nie garnie się do odczytu czarnych skrzynek z JAKa-40 na którzych rozmowa została uwieczniona.
  Nie mówiąc już o tym, że na zapisach z czarnych skrzynek wyraznie ejst mowa że Lecha Kaczyńskiego w kokpicie pilotów nie było. Tym samym Pan PAlikot zaprzecza autentyczności czarnych skrzynek. Czyli możemy wnioskować z wypowiedzi PAna Palikota, że doszło do miedzynarodowego skandalu, oszustwa, przestepstwa i fałszerstywa, maretii należącej do Państwa Polskiego.
  Wyjaśnienia powinismy usłyszeć na temat tego, dlaczego pomimo że mamy podpisany niezależy układ Polsko-Rosyjki bodajże z 1992 roku, nagle śledztwo zostało przeprowadzone na zasadzie konwencji Chickagowskiej, odrzucając niezależny uikład Polski. Jako człowiekowi który rozumie pewne mechanizmy i prawo, ciężko jest zrozumieć jakim sposobem Polski rząd poszedł na takie ustepstwo, którre ogranicza w prawach nas Polaków ws. tego śledztwa.

  Pan KAczmarek nie bez przyczyny wypowiedział te słowa i złożył taki wniosek. Panu Palikotowi nic się nie stanie, jednak szum medialny musi być, inaczej będzie się mówić o sprawach które dla wielu są nieywgodne. TAk wygląda w dzisiejszych czasach cenzura. Cała ta sytuacja jest tak absurdalna jak cytowana wcześniej ustawa. Jest to typowa gra polityczna dla ludzi światłych umysłowo bardzo jasna i klarowna, samo zagranie jest poniżej pasa, ale jeżeli nie uderzy się brutalnie to nie znokautuje się przeciwnika. PO nie mogło zrobic nic innego, tylko wysłać Pana Palikota aby ponownie ratował ich skóre z opresji.

  Osobiście lubie bardziej wyrafinowanych ludzi, ale wiadomo skąd pochodzi Pan Palikot, więć gdzie on mógł nauczyc sie ogłady??zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koniec Palikota

  Reniu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Palikot to wampir,rano się budzi i myśli komu dzisiaj krwi upuścić, dopiec,ubliżyć.Palikot to zwierze,które upatrzy sobie ofiarę i tak ją traktuje jak się da POtraktować.Pytanie tylko na czyje...rozwiń całość

  Palikot to wampir,rano się budzi i myśli komu dzisiaj krwi upuścić, dopiec,ubliżyć.Palikot to zwierze,które upatrzy sobie ofiarę i tak ją traktuje jak się da POtraktować.Pytanie tylko na czyje zlecenie?Panie Filipie masz rację w 100%zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zajmij sie sprawami Polski na forum PE

  Pit (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Kaczmarek nie interesuj się polityką wewnętrzną tylko zajmij się lobbowaniem polskich interesów w Brukseli. Prawie wszyscy g...o tam jesteście w stanie załatwić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  g

  d (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Kaczmarek zaistnieć chce na plecach Palikota!? Jeśli usuniecie Palikota to proponuję wszystkim rozumnym i odważnym wystąpić z z PO. Palikot stworzy nową partię i ja się do niej zapiszę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  " Zamach " na Pana Palikota

  Gabriel P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Tyle było " zamachów " na Palikota i nic. Teraz
  będzie to samo. Widocznie taki jest potrzebny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic się nie zmieni...

  michu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Po raz kolejny temu beydlęciu bez zasad i moralności ujdzie to na sucho...
  Pokrytykuja go dla niepoznaki jakoś tam ukarażą...i wszystko wróci do normy jak nie raz już bywało...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO

  Pinio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  W POwskim szambie wrze i kipi ,nieczystości chlapią na lewo i prawo .Palikota nikt ni ruszy ,man finanse w swych łapach ,tak jak Rychu . Tusku je mu z ręki . Pańskie starania na nic ,bo i...rozwiń całość

  W POwskim szambie wrze i kipi ,nieczystości chlapią na lewo i prawo .Palikota nikt ni ruszy ,man finanse w swych łapach ,tak jak Rychu . Tusku je mu z ręki . Pańskie starania na nic ,bo i spóźnione o trzy lata.Uwadze szanownego posła polecamy inne afery PO i prosimy o wyrazistą postawę .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Palikot King

  lorbas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Nie lękajcie się! Prezydent Panu Palikotowi każdy wyrok może zresetować tak jak zresetował wyroki Kwasula Grubemu Rychowi. One są koledzy-Pan Prezydent i Pan Palikot.To, że Pan Palikot z gumowym...rozwiń całość

  Nie lękajcie się! Prezydent Panu Palikotowi każdy wyrok może zresetować tak jak zresetował wyroki Kwasula Grubemu Rychowi. One są koledzy-Pan Prezydent i Pan Palikot.To, że Pan Palikot z gumowym partyjnym gadżetem dopuścił do przegranej w Lublinie to nie powód do tak niesprawiedliwego wniosku! Pan Palikot dzierży w dłoni symbol swojego ugrupowania i dzięki temu nikt nie ma wątpliwości "kto jest kto".zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo