Poznań: Dziki zostaną wywiezione i uśpione

  Poznań: Dziki zostaną wywiezione i uśpione

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziki, które od kilku tygodni pojawiają się na Winogradach i Naramowicach, zostaną uśpione i wywiezione z miasta. Taką decyzję podjęli radni z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Akcja zostanie sfinansowana z budżetu miasta.
  Radni zastanawiali się, jak poprawić bezpieczeństwo mieszkańców ulicy Rubież i okolicznych domów. Uznali, że z działaniami nie będą czekać do sierpnia. - Myśliwi twierdzą, że dziki mogą być niebezpieczne dla ludzi. Dlatego trzeba działać od razu - twierdzi Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący komisji.

  Zwierzęta zostaną uśpione i wywiezione za Poznań. Radni chcą jednak także przeprowadzić akcję edukacyjną. Dziki odwiedzają osiedla mieszkalne, ponieważ są dokarmiane przez ludzi. Aby to zmienić trzeba uświadomić mieszkańców miasta, że nie powinni tego robić.

  - W innych częściach miasta też żyją dzikie zwierzęta - choćby w rejonie starego zoo - jednak nie wychodzą do ludzi - przekonuje Skrzypinski. - Wspólnie ze strażą miejską postaramy się przekonać mieszkańców miasta, że dokarmianie dzikich zwierząt nie jest dobre.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo