Nowy Tomyśl: Pociski w centrum miasta

  Nowy Tomyśl: Pociski w centrum miasta

  Marzena Matusiak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dwa zardzewiałe pociski moździerzowe, jeden artyleryjski, łuski oraz dwie butle niewiadomego pochodzenia wydobyto spod remontowanego chodnika przy ul. Tysiąclecia w Nowym Tomyślu.
  Natychmiast zawiadomiono policję, a prace przerwano. - Na czas zabezpieczania pocisków zamknięto ruch w obrębie około 100 metrów od znaleziska. Na odgrodzony teren nie miał wstępu nikt nieuprawniony - powiedział Paweł Głódź, rzecznik prasowy KPP w Nowym Tomyślu.

  Akcja saperów nie utrudniła jednak specjalnie ruchu w mieście, bowiem ze względu na wcześniej zaplanowane prace budowlane, ta część miasta niemal całkowicie wyłączona była z ruchu.

  Powojenną broń odnaleziono niemal przy wejściu do liceum ogólnokształcącego, w sąsiedztwie Nowotomyskiego Ośrodka Kultury oraz biblioteki. Nie było jednak konieczności ewakuacji mieszkańców.

  - Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy przed laty, gdy zakładano instalacje, ktoś widział już wtedy te pociski. Nie chcę za nikogo się wypowiadać, ale przypuszczam, że w ogóle ich nie zauważono - powiedział nam zastępca burmistrza Wojciech Ruta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo