MŚ w RPA: Holandia w finale! Pomarańczowi wygrali z...

MŚ w RPA: Holandia w finale! Pomarańczowi wygrali z Urugwajem 3:2 (relacja)

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Łódzki

Holandia jako pierwsza awansowała do finału mistrzostw świata. Holendrzy pokonali w Kapsztadzie Urugwaj 3:2.
    Przekonanie o swoich ogromnych umiejętnościach przebijało przed meczem z wypowiedzi Wesleya Sneijdera.

- Jestem w życiowej formie, chcę dołożyć w tym sezonie do kolekcji czwarte trofeum. Od szczęścia dzielą nas tylko dwie wygrane, zostało nam tak niewiele do szczęścia. Puchar może być nasz.

Wielu wyznawców ma trener pomarańczowych Bert van Marwijk. A jeszcze niedawno był obiektem kpin.
    W Holandii ironizowano, że może i drużyna zawsze odpadała z mundialu wcześniej, niż zakładano, ale grała najpiękniej ze wszystkich zespołów. Obawiano się klęski totalnej. Po wygranej z Brazylią, mówi się już o totalnym futbolu, nawiązując do czasów Rinusa Michelsa.

Składy drużyn
    Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Godin, Mauricio Victorino, Walter Gargano, Maximiliano Pereira - Martin Caceres, Diego Perez, Alvaro Pereira, Egidio Arevalo - Edinson Cavani, Diego Forlan.

Holandia: Maarten Stekelenburg - Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Demy de Zeeuw, Arjen Robben - Robin van Persie.

Sędziuje: Rawshan Irmatow (Uzbekistan). To najmłodszy sędzia na mundialu, bo zaledwie 33-letni.

Urugwajczycy mają problemy kadrowe. Nie zagrają Luis Suarez, który pauzuje za czerwoną kartkę oraz kontuzjowani Diego Lugano i Jorge Fucile.

Obie drużyny są już na boisku Green Point Stadium w Kapsztadzie.

Holendrzy tradycyjnie ubrani na pomarańczowo, a Urugwajczycy na niebiesko.

Początek meczu. Rozpoczęli Urugwajczycy.

Od pierwszych minut w ataku niespodziewanie Urugwajczycy, ale bez groźnych okazji strzeleckich.

W 4 minucie pierwsza akcja Oranje i pierwsza okazja bramkowa. Dirk Kuyt posłał jednak piłkę nad bramką.

W 6 minucie Alvaro Pereira próbował przelobować Maartena Stekelenburga. Pomylił się nieznacznie.

W 13 minucie szansa Holendrów, ale Wesley Sneijder trafił... w Robina van Persie.

GOL DLA HOLANDII!!!

W 18 minucie fantastyczny gol Giovanniego van Bronckhorsta. Lewy obrońca Oranje huknął z ponad trzydziestu metrów w samo okienko!