Poznań: Będą cztery plany miejscowe dla Sołacza

  Poznań: Będą cztery plany miejscowe dla Sołacza

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Radni nie zajęli się dzisiaj planem zagospodarowania dla Sołacza. Sprawa zostanie rozstrzygnięta podczas sierpniowej sesji Rady Miasta. Wtedy zapadnie decyzja o objęciu tego terenu czterema planami miejscowymi, nad którymi dyskutować będą już radni przyszłej kadencji.
  Projekt planu zagospodarowania Sołacza budził wiele emocji i kontrowersji. Gdy w końcu trafił na sesję Rady Miasta, został odesłany ponownie do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ponieważ radni przyjęli poprawkę Pawła Wosickiego z PiS, która wprowadzała zakaz zabudowy na obszarze znajdującym się na południe od parku Sołackiego.

  Dopiero później zauważono, że nie pozwalała ona na budowę tutaj domów, ale pozostawiała drogi, które zaprojektowano z myślą o zabudowie.
  W ten sposób powstałby teren zielony z infrastrukturą drogową. Dlatego komisja polityki przestrzennej Rady Miasta przychyliła się do propozycji prezydenta, by podzielić projekt planu na cztery - dwa, które nie budzą kontrowersji oraz dwa sporne.

  Jak tłumaczy Wojciech Kręglewski, przewodniczący komisji w ten sposób będzie można szybciej przygotować i uchwalić plany, które nie budzą społecznych protestów, a tym samym nie dopuścić na tym terenie do niekontrolowanej zabudowy.

  Decyzję o czterech planach radni mają podjąć na sesji w sierpniu. Dwa plany, które nie rodzą konfliktów obejmą obszary: północno-zachodni (park Sołacki z zabudową północną do ul. Nad Wierzbakiem) oraz południowo-wschodni (poniżej strumienia Bogdanka do ul. Pułaskiego). Pozostałe dwa plany będą dotyczyć ul. Litewskiej oraz parku Wodziczki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szczyt

  ee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Twierdzić ze obszar południowo-wschodni, na którym znajduje się Rozbrat nie jest obszarem konfliktowym to szczyt bezczelności...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo