Komunikacja: Most na Warcie pojdzie do

  Komunikacja: Most na Warcie pojdzie do remontu

  rd

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Blisko dwa miesiące zamknięty bedzie most na Warcie w Biedrusku. Uniemożliwiony zostanie najszybszy dojazd do Poznania czyli przez Biedrusko i Radojewo. Zawieszona zostanie linia autobusowa z Przebędowa przez Murowaną Goślinę na poznańskie Piątkowo.
  Od soboty, 10 lipca zamknięty będzie most nad Wartą w Biedrusku. Powód? Przebudowa przeprawy nad rzeką. Modernizowany będzie też odcinek drogi z Promnice przez Bolechowo do drogi wojewódzkiej na Wągrowiec.

  - Zamknięcie jest konieczne, by można prawidłowo naprawić most i przebudować przepust znajdujący się pięć metrów pod jezdnią. Przepust jest między mostem, a Bolechowem - wyjaśnia Maria Kowalska, ze spółki Skanska. Ostatni raz most remontowany był w roku 2001. Cóż zatem się stało, że trzeba go ponownie naprawiać?

  - Wówczas modernizowana była konstrukcja mostu. Teraz układana będzie nawierzchnia wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański. Czy więc na czas przebudowy nie można wprowadzić choćby ruchu wahadłowego? Przedstawiciele spółki Skanska twierdzą zaś, że część prac dotyczy jednak konstrukcji mostu.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu "Głosu Wielkopolskiego"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo