Poznań: Barka rozpoczyna budowę Centrum Integracji...

  Poznań: Barka rozpoczyna budowę Centrum Integracji Społecznej

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W lipcu, na terenie Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" rozpocznie się budowa Centrum Integracji Społecznej. W dwóch nowych budynkach, które mają służyć dalszej aktywizacji osób wykluczonych społecznie, znajdą się m.in. dodatkowe sale edukacyjne.
  Docelowo na CIS mają się składać trzy części: edukacyjna, przedsiębiorcza i sportowo-rekreacyjna. Nowe budynki to 1,2 tysiąca metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni, która razem z obiektem wybudowanym w 2004 roku stworzą część edukacyjną centrum.

  Inwestycja ma się przyczynić do nauki zawodowej i ogólnej osób wykluczonych społecznie, m.in. bezrobotnych oraz bezdomnych.

  Koszt całego projektu to około 6,2 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty została przekazana przez duńską fundację Velux. Reszta pieniędzy pochodzi ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

  Nowe budynki będą gotowe w sierpniu przyszłego roku. Do prac budowlanych zostały zaangażowane nie tylko firmy zewnętrzne, ale także uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Barkę, oraz członkowie spółdzielni socjalnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo