Golina: Zasiłki dla powodzian zostały wstrzymane

  Golina: Zasiłki dla powodzian zostały wstrzymane

  AK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pomoc finansowa dla powodzian z gminy Golina została wstrzymana. Powód? Ośrodek Pomocy Społecznej w Golinie wysłał do Urzędu Wojewódzkiego wadliwy wniosek.
  - Datowany na 26 czerwca wniosek otrzymaliśmy 29 czerwca faksem. W opisie zniszczeń zawierał on pozycje nie kwalifikujące się do wypłaty zasiłku takie jak studnia do czyszczenia i dezynfekcja. 1 lipca zaproponowaliśmy kierowniczce OPS w Golinie wypłatę kwoty pomniejszonej o te pozycje, ale poprosiła ona, by na razie nie wypłacać pieniędzy, ponieważ prześle nowy wniosek - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody.


  Jednak do wczoraj takie pismo do Urzędu Wojewódzkiego nie dotarło. Urzędnicy wojewody sami zadzwonili do burmistrza Goliny, aby zapytać, co się dzieje. - Dowiedzieliśmy się, że wniosek na zasiłki do 6 tys. złotych zostanie wysłany do nas w poniedziałek, a wnioski o zasiłki do 20 i 100 tys. złotych kilka dni później - mówi Tomasz Stube.

  Od momentu złożenia wniosku do przelania pieniędzy na konto gminy mijają dwa dni. A to oznacza, że powodzianie dostana zasiłki najprędzej w połowie przyszłego tygodnia. W Wielkopolsce, w ocenie urzędników wojewody, żadna poszkodowana w powodzi gmina nie ma takich problemów z rozdziałem zasiłków. W samym Kaliszu od 11 czerwca wypłacono powodzianom już prawie 450 tys. złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo