Holandia gra dalej! Koniec świata dla Brazylii (PRZECZYTAJ...

Holandia gra dalej! Koniec świata dla Brazylii (PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU)

Tomasz Biaduń

Kurier Lubelski

Brazylijczycy pokonani! Niefrasobliwość, pycha, zbytnia pewność siebie? Co przesądziło o tym, że Brazylia odpadła? Holendrzy byli słabsi, grali gorzej, ale byli dużo bardziej zdyscyplinowani w obronie. No i mieli Sneijdera. A Felipe Melo niech lepiej nie wraca do kraju, bo takiego idiotycznego zachowania nikt mu nie wybaczy. Brazylijski dramat i kolejna sensacja na tym mundialu!
    WSZYSTKO O MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ, ZAJRZYJ NA NASZĄ STRONĘ MUNDIALOWĄ

Oto składy obu drużyn. Holandia: 1-Maarten Stekelenburg - 2-Gregory van der Wiel, 3-John Heitinga, 4-Joris Mathijsen, 5-Giovanni van Bronckhorst - 7-Dirk Kuyt, 6-Mark van Bommel, 10-Wesley Sneijder, 8-Nigel de Jong, 11-Arjen Robben - 9-Robin van Persie. Brazylia: 1-Julio Cesar - 2-Maicon, 3-Lucio, 4-Juan, 6-Michel Bastos - 5-Felipe Melo, 8-Gilberto Silva, 13-Dani Alves, 10-Kaka - 11-Robinho, 9-Luis Fabiano.

Sędzia: Yuichi Nishimura (Japonia)

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ NA ŻYWO OD GODZ. 16

Orkiestra odgrywa hymny Holandii i Brazylii. O dziwo, bez udziału wuwuzel.

Najważniejsza informacja dla kibiców Holandii: Robben gra od pierwszej minuty. Najważniejsza informacja dla kibiców Brazylii: i tak nie mają czego się bać... prawdopodobnie.

Komentatorzy błyskotliwie zauważyli, że i jedni i drudzy będą walczyć o zwycięstwo.

1 min Zaczynamy pierwszy, hitowy ćwierćfinał mundialu!

7 min Niewiele ciekawego dzieje się na boisku. Zespoły się badają i - co logiczne - nie rzucają do zdecydowanych ataków. Nieco bardziej kombinacyjnie grają Brazylijczycy, ale nie potrafią i tak sięgnąć pola karnego Holendrów.

8 min Akcja Luisa Fabiano i Robinho dała Brazylii bramkę. Tyle, że sędzia odgwizdał spalonego jakieś 5-6 sekund przed tym, jak ona padła. Nie przeszkodziło to ani Brazylijczykom cieszyć się z gola, ani Maciejowi Iwańskiemu zakomunikować nam, że jest 1:0. Gdy w końcu dotarło do nich, że chorągiewka liniowego była w górze, wyrazili wielkie zdziwienie.

10 min 1:0! Robinho tym razem bez spalonego!

Dziecinny błąd obrony holenderskiej. Piłka Felipe Melo z 40ego, 50ego metra przez nikogo nie przecięta doszła do Robinho, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Stekelenburgowi.

14 min Żółta kartka dla Heitingi.

19 min Wolny dla Holandii. Nic z tego. Strzelał Robin van Persie, najsłabszy zawodnik Holandii na tym mundialu.

22 min Niewiele dzieje się na boisku. Holendrzy atakują... stop!... próbują atakować, van Persie się ośmiesza, Robben coś tam krzyczy... Trochę nudno się zrobiło.

25 min Dani Alves trzy razy nabrał Kuyta, jak dziecko, po czym podał do Juana. Obrońca strzelił nad poprzeczką, ale łatwość, z jaką Brazylijczycy ogrywają Holendrów wzbudza uśmiech politowania.

31 min Co to była za akcja! Piłkarska poezja!!! Robinho genialnie minął dwóch zawodników, odegrał piłkę do Melo, ten fantastycznie piętką jeszcze raz zagrał ją do Kaki, gracz Realu zrobił zwód i strzelił fantastycznie w okienko. Gdyby nie Stekelnburg byłoby 2:0.

33 min Holendrzy są BEZNADZIEJNI. Jeśli ktoś myślał, że ich poprzednie cztery mecze to tylko zasłona dymna, dzisiaj nie powinien mieć już wątpliwości. Na tle Chile, które przegrało z Brazylią 0:3, Holandia prezentuje się tragicznie. Dziury w obronie i wręcz żałosna bezradność w ataku.

34 min Kolejne ośmieszenie się. Nawet nie potrafili rozegrać rzutu rożnego. A miało być to bardzo sprytne, bo Robben tylko dotknął piłki i od niej uciekł. Koledzy się nie zorientowali, a futbolówkę zabrał Dani Alves. Inteligencja się kłania!

37 min Żółtko dla Bastosa.

39 min Luis Fabiano poczuł się Włochem i dał pokaz pięknej gry aktorskiej, padając po "faulu". Czemu sędziowie za takie żenujące symulacje nie dają kartek, jak było obiecywane?

43 min Holendrzy faulują Brazylijczyków mniej więcej co 1,5 sekundy, ale ci utrzymują się przy piłce i sędzia stosuje przywilej korzyści.

45 min Koniec pierwszej połowy.