Poznań: Policja szukała prezesa Radia Merkury

  Poznań: Policja szukała prezesa Radia Merkury

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwóch nieumundurowanych policjantów pojawiło się wczoraj po południu w Radiu Merkury, szukając… prezesa Filipa Rdesińskiego. Funkcjonariusze wywołali nie lada sensację wśród pracowników.

  - Chodzi o mandat za parkowanie, powinni byli przyjść do mnie do domu albo zadzwonić - mówi Rdesiński. I przekonuje, że mogła to być prowokacja polityczna.

  Policjanci po cywilnemu nie znaleźli w radiu Rdesińskiego (prezesem jest niecałe dwa tygodnie), bo ten był akurat w Warszawie jako świadek na rozprawie sądowej.

  Rdesiński nazywa całą sprawę skandalem. - Jakiś czas temu źle zaparkowałem w stolicy samochód - mówi.
  - Do domu pod Poznaniem, gdzie jestem zameldowany, przyszło awizowane wezwanie na komisariat, którego nie mogłem odebrać. Zadzwoniłem więc do dzielnicowego, deklarując gotowość spotkania i wyjaśnienia całej sprawy. Ten miał się do mnie odezwać, ale przez ok. trzy tygodnie tego nie zrobił. Aż tu do radia przyszła policja. Jak już ustaliłem, właśnie w tej sprawie.

  Wybrany głosami koalicji medialnej PiS i lewicy na prezesa były dziennikarz "Gazety Polskiej" i "Misji specjalnej" TVP podejrzewa, że doszło do prowokacji politycznej. - Mieli mój numer i adres domowy. Po co przychodzili do radia, robiąc zamieszanie? Zażądam od komendanta wojewódzkiego wyjaśnienia tej sprawy - zapowiada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo