Mamo, wracaj. Firma czeka

  Mamo, wracaj. Firma czeka

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Dodatkowe 30 dni urlopu macierzyńskiego, pokój dla matek karmiących, możliwość pracy w domu lub zabrania dziecka do pracy, a nawet zajęcia fitness ułatwiające powrót do formy po porodzie - to niektóre rozwiązania przygotowane przez pracodawców dla kobiet z dziećmi. O tym, jakie profity mogą czekać na rodziców po powrocie do pracy, pisze Marta Żbikowska
  Dwadzieścia tygodni urlopu macierzyńskiego obowiązkowego, dwa tygodnie dobrowolnego i godzinna przerwa w pracy na karmienie - to gwarantuje młodym matkom kodeks pracy. Są jednak pracodawcy, którzy sami wprowadzają dodatkowe udogodnienia dla młodych rodziców.

  Dodatkowy urlop

  Fundacja Świętego Mikołaja co roku organizuje plebiscyt "Mama w pracy". Biorą w nim udział firmy zatrudniające kobiety z dziećmi.
  Jednym z laureatów tegorocznej edycji jest Ikea. - To już kolejny konkurs, w którym nasza polityka prorodzinna została wyróżniona - cieszy się Karolina Horoszczak, rzecznik Ikea Polska. - Mamy sporo benefitów dla młodych matek, ale myślę, że najważniejsza jest atmosfera i podejście pracodawcy do młodych rodziców. Kobiety nie boją się rodzić dzieci, nie boją się powiedzieć o tym, że są w ciąży. Wiedzą, że mogą liczyć na przychylność, a nawet wsparcie szefów.
  To, co wyróżnia Ikeę spośród innych pracodawców, jest dodatkowy urlop macierzyński. Każda młoda matka może zostać w domu ze swoim maluchem przez dodatkowe 30 dni. W tym czasie firma wypłaca jej pełne wynagrodzenie.

  Agnieszka Majewska pracuje w poznańskiej Ikei od 11 lat. W tym czasie urodziła dwie córki. - Od momentu, kiedy zaszłam w ciążę, czułam wsparcie w pracy - mówi Agnieszka Majewska, specjalista HR w Ikei w Poznaniu. - Kiedy źle się czułam, szefowie sami wysyłali mnie do domu. Nikt nie patrzył na mnie krzywo, nie robił żadnych problemów.

  Pracownicy w Ikei mogą liczyć nie tylko na wsparcie i przyjazną atmosferę. Pracodawca gwarantuje im też realną pomoc. Każdy pracownik ma dodatkowe ubezpieczenie medyczne, którym za niewielką opłatą mogą być także objęci członkowie rodzin.

  - Nasza firma ma wynegocjowane doskonałe warunki opieki nad dziećmi w prywatnych placówkach medycznych - twierdzi Karolina Horoszczak. - Z wysokiej jakości usług medycznych mogą korzystać także oczywiście kobiety w ciąży.
  1 3 4 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo