Polityka: Waldy Dzikowski wiceprzewodniczącym PO do 25...

  Polityka: Waldy Dzikowski wiceprzewodniczącym PO do 25 września

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Podczas sobotniej konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej nie odbyły się wybory nowego zarządu partii. To znaczy, że Waldy Dzikowski pozostanie wiceprzewodniczącym PO przynajmniej do końca września.
  Działacze PO wybrali tylko starego-nowego przewodniczącego Donalda Tuska. - Kadencja pozostałych członków władz partii została przedłużona do 25 września - powiedział nam Dzikowski. Nadal jest więc on członkiem zarządu krajowego i wiceprzewodniczącym całej PO.

  W partii panuje jednak przekonanie, że nie obroni żadnej z tych funkcji. Miesiąc temu stracił bowiem władzę nad wielkopolską PO, przegrywając wybory z Rafałem Grupińskim.
  Tydzień temu przegrał wybory na zastępcę Grupińskiego, po czym sam zrezygnował z kandydowania do zarządu. Jego władza w Wielkopolsce w ciągu zaledwie kilku tygodni całkowicie stopniała. Byłoby niespodzianką, gdyby Dzikowskiemu udało się - bez poparcia terenu - utrzymać miejsce w zarządzie krajowym.

  Wejdzie do niego za to, niemal na pewno, Rafał Grupiński. Donald Tusk chce bowiem, żeby szefowie regionów zasiadali w zarządzie krajowym "z automatu".

  Podczas sobotniej konwencji partii nie wybierano kompletnych władz, żeby nie odwracać uwagi od walczącego o prezydenturę Komorowskiego.

  Sam Komorowski poparł na konwencji pomysł ustawowego ustanowienia na listach wyborczych "minimum 35-procentowego parytetu". Nad projektem PO, wprowadzającym 30-procentowy parytet na listach pracowała poznańska posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewcz - wylądował on jednak w szufladzie, ponieważ niechętnie patrzyła na niego konserwatywna frakcja Platformy z Jarosławem Gowinem na czele.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo