Poznań: Największa wolnostojąca ściana wspinaczkowa w kraju

  Poznań: Największa wolnostojąca ściana wspinaczkowa w kraju

  Lidia Wejman

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już w poniedziałek od 10.00 w Kinepolis przy ul. B.Krzywoustego startuje Avana- czynna będzie największa wolnostojąca, sztuczna ściana wspinaczkowa w Polsce. Jest to trójwymiarowa konstrukcja z figur geometrycznych, a jej powierzchnia, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, ma przypominać strukturą prawdziwą skałę.
  Na amatorów wspinania czeka kilka tysięcy chwytów, 50 dróg wspinaczkowych i ponad 10 metrów wysokości. Nowicjuszy wprowadzą w tajniki bezpiecznego wspinania i asekuracji trenerzy- przez cały lipiec bezpłatnie. Dodatkowe ściany treningowe oraz bulderownia( miejsce , gdzie można się wspinać bez asekuracji, a w razie upadku spada się na miękkie materace), zapewniają około tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wspinaczkowej.

  Ściany zróżnicowane są pod kątem trudności; od powierzchni połogich i pionowych dla osób początkujących, po powierzchnie słabo i silnie przewieszone, dla osób bardziej zaawansowanych. Nowy obiekt wyposażony jest również w ściankę dla najmłodszych, gdzie są uchwyty w kształcie zwierząt, oraz jedyną w Polsce skałkę przezroczystą.

  Na pierwsze spotkanie można przyjść zabierając ze sobą jedynie strój sportowy i czyste obuwie na zmianę. Na miejscu można wypożyczyć lub zakupić buty oraz kompletne wyposażenie. Istnieje możliwość wykupienia karnetów 12,9,6,3- miesięcznych lub pojedynczych biletów, w ofercie są też wejściówki rodzinne. Warto przyjść we dwoje, wtedy jedna osoba asekuruje, a druga się wspina, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, asekurować będzie nas podczas wspinaczki wyszkolony pracownik.

  Ten sport, coraz modniejszy w Polsce, jest świetną zabawą dla najmłodszych, doskonałym spędzeniem czasu z rodzinną,oraz alternatywą dla niedzielnych poobiednich drzemek przed telewizorem. Można poznać własne możliwości i pokonać słabostki oraz... poczuć mięśnie , o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Przy okazji również zwiększyć wytrzymałość swojej buły, wyszlifować wykonywanie wpiłek oraz dowiedzieć się czy jeśli ktoś mówi o sytych oblakach czy soczystych klamach, przypadkiem Ciebie nie obraża.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo