Kultura: Maltafestival Poznań 2010 - dzień trzeci. Zobacz...

  Kultura: Maltafestival Poznań 2010 - dzień trzeci. Zobacz film

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przed nami trzeci dzień maltafestival i kolejne nowe propozycje programowe, a także szansa na zobaczenie spektakli, które miały swoje premiery w ciągu dwóch pierwszych dni.
  Przedpołudniową dawkę pozytywnych emocji i lekki chaos na ulicy Półwiejskiej wprowadzi o godzinie 10.00 Compagnie ex nihilo. Grupa bardzo silnie oddziałuje na przestrzeń miejską dostosowując każdorazowo swoje projekty do konkretnego miejsca i jego specyfiki. W Trajets de vie tancerze opanowują kwartał ulic w poszukiwaniu możliwie intensywnej interakcji z publicznością, odzwierciedlając tym samym miejski zgiełk, nadmiar bodźców oraz towarzyszącą mu nieuwagę - brak realnego kontaktu z innym - czyli to, co dla wielu z nas jest codziennym doświadczeniem (drugi pokaz o g.18.30).
  Na Dziedzińcu Muzeum Archeologicznego o godzinie 13.00 spotkanie z zespołem Abattoir Ferme poprowadzi Paweł Mościcki. O godzinie 15.00 panel dyskusyjny Jubileusz - 20 lat Malty, 10 lat Teatru Usta Usta (prowadzenie Marcin Maćkiewicz).

  Sad face/Happy face to tryptyk z podtytułem "Trzy opowieści o ludzkiej naturze". Kolejne części to: Isabella’s room, The Lobster Shop i The Deer House. W spektaklu Jana Lauwersa & Needcompany będącym refleksją na temat naszej epoki, przeplatają się elementy biografii członków zespołu z wydarzeniami dotykającymi nas wszystkich, jak np. kładąca się cieniem na całej Europie wojna bałkańska (godzina 16.00, MTP).

  Dla osób które nie wybiorą się na spektakl Sad face/Happy face, przygotowaliśmy projekcję filmu Goldfish game w reżyserii Jana Lauwersa. (godzina 17.00, Sala Audiowizualna Muzeum Archeologicznego).

  Kobieca grupa performatywno - kulinarna MASH/HER/DIP zaprasza na godzinę 19.00 na Kolację z kanarkiem. Projekt jest kolejną odsłoną tegorocznych Nowych Sytuacji. Kolacja z kanarkiem w założeniu odnosi się do mieszczańskich zwyczajów spotkań towarzyskich, zwłaszcza tych kojarzonych ze stereotypem Poznania, oraz wielkopolskich tradycji kulinarnych. Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (kolacjazkanarkiem@malta-festival.pl) i stroje wieczorowe.

  Bonanza to "filmowy teatr" grupy Berlin. To część projektu Holocene series na który składają się portrety czterech miast: Jerozolimy (2004), Iqaluit (2005/2009) w Kanadzie, Moskwy (2009) i pokazywanej w Poznaniu Bonanzy (2006). Miasteczko, będące niegdyś kopalnianym Eldorado, ma obecnie siedmiu stałych mieszkańców, tworzących swoisty mikroświat, w który wchodzi Berlin poszukujący tam uniwersalnych relacji. (g. 19.30, 21.00, Stara Rzeźnia, Maszynownia)

  Arequiem to spektakl - pochód zespołu Periplum, inspirowany "The Songs of Innocence" Williama Blake'a oraz "Porphyria's Lover" Roberta Browninga. W spektaklu pulsującym muzyką, światłem i efektownymi popisami aktorów, artyści badają przestrzeń publiczną i rozrywkę jako pierwotne widowisko, w którym obserwacja niesie za sobą również ciężar współuczestnictwa. (g. 22.00, ul.Wroniecka - od strony synagogi)

  W innym miejscu i bardziej statycznie zaprezentuje się Movements Factory, w nawiązującym do tradycji żywych obrazów projekcie Bodyland. Spektakl stworzony dla Śródki i mówiący o Śródce odbędzie się na Rynku Śródeckim o godzinie 22.00.

  Na koniec dnia w Klubie Festiwalowym posłuchamy poznańskiego zespołu Muchy (g.23.00), a później oczywiście Silent Disco dla wytrwałych (g.24.00)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo