Fundacja: W Poznaniu powstanie schronisko dla kotów?

  Fundacja: W Poznaniu powstanie schronisko dla kotów?

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Problem kotów dziko żyjących na terenie miasta, już wkrótce może zostać rozwiązany. Fundacja Zwierzęta i My wystąpiła z propozycją, by wspólnie z władzami miasta stworzyć w Poznaniu kociarnię. Trwają rozmowy, które mają określić sposób, w jaki schronisko, połączone z punktem weterynaryjnym, miałoby funkcjonować.
  - Władze miasta są chętne do rozmowy i wyraźnie dostrzegają problem - twierdzi Ewa Zgrabczyńska z Fundacji Zwierzęta i My. - W najbliższym czasie chcemy ukonstytuować fundację o nazwie "Kociarnia Poznańska" i wspólnie z władzami Poznania stworzyć centrum, które nie tylko zajmie się pomocą dla kotów, ale także zamieni się w ośrodek edukacji przyrodniczej dla mieszkańców - tłumaczy Zgrabczyńska.


  Czy w Poznaniu kociarnia jest potrzebna? Obecnie, gdy znajdziemy potrąconego lub chorego kota, nie wiadomo co z nim zrobić. Nie ma możliwości, by zwierzę trafiło do schroniska, bo tam nie zostanie przyjęte. Jedyna możliwość to zajęcie się nim na wła-sną rękę lub zwrócenie się o pomoc do fundacji pomocowych (w Poznaniu działa ich kilka).

  Tymczasem w Poznaniu populacja wolno żyjących kotów jest bardzo wysoka. Z powodu braku centrum pomocy, wysoka jest również ich śmiertelność. Możliwość zorganizowania miejskiej kociarni, ma w najbliższym czasie ten problem rozwiązać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo