Korea Północna - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:3. Słonie zrobione w trąbę

Dariusz Kuczmera
EPA/GEORGI LICOVSKI
W swoim ostatnim spotkaniu na tegorocznym Mundialu Korea Północna walczyła z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

RELACJĘ NA ŻYWO PRZECZYTASZ W SPECJALNYM SERWISIE MUNDIAL.EKSTRAKLASA.NET - JAKBYŚ TAM BYŁ!

Koreańczycy stracili szanse na awans po kompromitującej porażce z Portugalią. O ile do przerwy ich gra nie wyglądała najgorzej, a bramkarz Ri Myong-guk puścił tylko jednego gola, o tyle druga połowa to już pogrom Portugalczyków, którzy wygrywając 7:0, odnieśli jak do tej pory najwyższe zwycięstwo w turnieju. Porażki z Brazylią i Portugalią wstydu nie przynoszą, ale przywódca Korei Kim Dzong Il na pewno liczy, że jego rodakom uda się zdobyć przynajmniej jeden punkt w starciu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Jeśli Azjaci wygrają, będą mogli wrócić do domu z podniesionymi głowami, bez obaw o represje jakie mogą spotkać ich i ich rodziny.

Zadania tego nie ułatwią im na pewno dzisiejsi rywale. Po dwóch kolejkach WKS ma na koncie 1 punkt i minimalne szanse na awans. Aby zagrać w 1/8 finału, Afrykanie muszą wysoko wygrać z Koreą i liczyć na wysoką porażkę Portugalii. Choć w starciu z zespołem azjatyckim na pewno będą faworytami, to zwycięstwo 7:0 lub wyżej, które spełniłoby marzenia ich kibiców o wyjściu z grupy, wydaje się mało realne.

Składy na mecz:

Korea Północna: 1-Ri Myong-guk - 5-Ri Kwang-chon, 2-Cha Jong-hyok, 13-Pak Chol-jin, 3-Ri Jun-il, 8-Ji Yun-nam - 11-Mun In-guk (67, Choe Kum-chol), , 17-An Yong-hak, 4-Pak Nam-chol I - 10-Hong Yong-jo, 9-Jong Tae-se. Trener: Kim Jong-hun

Wybrzeże Kości Słoniowej: 1-Boubacar Barry - 3-Arthur Boka, 4-Kolo Toure, 21-Emmanuel Eboue,13-Ndri Romaric (79, Seydou Doumbia) - 5-Didier Zokora, 19-Yaya Toure, 9-Cheik Tiote - 10-Gervinho (65, Salomon Kalou), 11-Didier Drogba, 18-Abdelkader Keita (65, Aruna Dindane). Trener: Sven Goran Eriksson.

sędzia: Alberto Undiano (Hiszpania).

Groźniej, co nie jest niespodzianką, atakują piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej. Strzelali na bramkę Abdelkader Keita z bliska, a Yaya Toure z daleka z wolnego - w obu przypadkach lepszy był bramkarz Korei. Po akcji Gervinho piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej - nikt nie wepchnął piłki do siatki.

Gol dla Wybrzeża Kości Słoniowej! Ale nie został uznany.
W 11 minucie Didier Drogba pokonał brmkarza Korei, ale wcześniej był spalony.

1:0 dla Wybrzeża Kości Słoniowej.
14 minuta. Yaya Toure z linii pola karnego przymierzył i trafił tuż przy słupku. Pomocnik Barcelony i WKS uczcił swój jubileuszowy 50. występ w kadrze.

2:0 dla Wybrzeża Kości Słoniowej.
20 minuta. Didier Drogba strzelił w poprzeczkę, piłka odbiła się od murawy i trafiła pod nogi Ndri Romarica. Piłkarz Sevilli nie miał problemów ze strzeleniem gola głową.

Hong Yong-jo strzelił z wolnego tuż obok słupka bramki Afrykanów.

Brakuje szczęścia piłkarzom Wybrzeża Kości Słoniowej. Gervinho strzelił tuż obok słupka.
38 minuta nadal 2:0 dla Afrykanów.

Koniec pierwszej połowy. Korea Wybrzeże Kości Słoniowej 0:2.

Maleją szanse awansu drużyny z Afryki. Strzeliła zbyt mało bramek, aby wyprzedzić Portugalię, która ponadto remisuje z Brazylią. Przy remisie drużynie Wybrzeża Kości Słoniowej nic nie da wygrana nawet 100:0.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Didier Drogba w 56 minucie strzelił tuż obok bramki.

Czas płynie szybko, a kolejne gole dla Wybrzeża nie padają. Afrykanie pogodzili się już z tym, że muszą pakować walizki i wracać. Większość przyjedzie do Europy, a w Afryce po swoich piłkarzach (słabo grających) płakać będą tylko kibice.

Dużo gorszego powitania w swoim kraju mogą spodziewać się Koreańczycy z Północy. Futbol wyzwala niezdrowe emocje.

Gol dla Wybrzeża Kości Słoniowej.
Salomon Kalou strzela trzecią bramkę.
82 minuta. Gracz Chelsea uprzedził obrońców i bramkarza Korei.

Korea WKS 0:3

Seydou Doumbia strzelił do siatki, ale był na spalonym. Sędzia słusznie gola nie uznał.

Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

Koniec meczu.
Słonie zostały zrobione w trąbę. Nawet 100:0 nad Koreą, przy remisie Portugalii z Brazylią, nic Afrykanom by nie dało.

Materiał oryginalny: Korea Północna - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:3. Słonie zrobione w trąbę - Dziennik Łódzki