Poznań: Jan A. P. Kaczmarek stworzy festiwal filmowy

  Poznań: Jan A. P. Kaczmarek stworzy festiwal filmowy

  Stefan Drajewski, Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nowy festiwal filmowy chce stworzyć Jan A.P.Kaczmarek. W ramach wydarzenia Poznań mają odwiedzać gwiazdy z Hollywood. Planowo ruszy w 2011 roku i będzie częścią starań stolicy Wielkopolski o tytuł ESK 2016.
  Materiały podobne
  Jan A. P. Kaczmarek, ambasador starań Poznania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, pojawił się w czwartek w Urzędzie Miasta z... Oscarem. - Chciałem przedstawić Państwu gościa, który nigdy dotąd nie był w Poznaniu - powiedział na powitanie Kaczmarek, pokazując statuetkę Oscara, którą otrzymał pięć lat temu za muzykę do filmu "Marzyciel".

  Ambasador Poznania - kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury - zapowiedział, że zamierza w 2011 roku zorganizować festiwal filmowy. Ma on łączyć hollywoodzki show z kinem ambitnym.

  - Będzie to festiwal tematyczny, na który zamierzamy zapraszać wielkie gwiazdy światowego kina, bo to one przyciągają publiczność.
  Jednocześnie poszukiwać będziemy nowych, ambitnych i kreatywnych twórców. Festiwal ma odbywać się latem, bo wtedy można się zakochać w Poznaniu. Na pewno nie będzie on kolidował z Maltą, z którą jesteśmy głęboko zaprzyjaźnieni. Poza tym, być może uda się go tak zorganizować, że powstanie w Poznaniu ciąg letnich festiwali - mówił Jan A. P. Kaczmarek.

  Nie sposób było nie zapytać o muzyczną stronę planowanego wydarzenia - wszak Kaczmarek jest kompozytorem. - Muzyka będzie nadawała temu festiwalowi swego rodzaju rytm. Nie zamierzam organizować festiwalu, który powielałby już istniejące. Zamierzam wspólnie z władzami miasta stworzyć nową jakość, nadać mu określoną rangę i markę.

  O tym, że projekt festiwalu jest na bardzo wczesnym etapie, świadczy fakt, że zarówno Kaczmarek, jak i gospodarz spotkania w Urzędzie Miejskim, wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc, nie chcieli jeszcze zdradzić choćby zakładanej wysokości budżetu imprezy. Dziennikarzom musiało wystarczyć zapewnienie obu panów, że pieniądze wyłoży miasto i sponsorzy, a "fundamenty festiwalu będą solidne" - na tyle, żeby stworzyć wydarzenie o randze wręcz europejskiej. Czyli chodzi o miliony i to raczej euro niż złotych.

  Kłopotliwą ciszę wywołało też pytanie o... nazwę festiwalu. - Jeszcze tego nie ustaliliśmy - przyznali prezydent i kompozytor. Może rozwiązanie tego problemu podpowiedzą im nasi czytelnicy i wielbiciele talentu artysty, którzy w piątek od godz. 17.45 będą mogli się spotkać na Starym Rynku i w Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie zostanie wystawiona jego oscarowa statuetka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mądry, zdolny i skromny

  Kolega z Konina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 38

  Takich nam potrzeba, którzy coś przyprowadzają do Polski a nie wyprowadzajA!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznański Kaczmarek - praca od podstaw

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 40

  Brawo dla kompozytora za inicjatywę i rezygnację włądz z podkradania innym miastom ich pomysłów. Żadne tam camerimage a poznański Kaczmarek (najbardziej poznańskie nazwisko) gwarantuje oryginalność...rozwiń całość

  Brawo dla kompozytora za inicjatywę i rezygnację włądz z podkradania innym miastom ich pomysłów. Żadne tam camerimage a poznański Kaczmarek (najbardziej poznańskie nazwisko) gwarantuje oryginalność przedsięzwięcia. Oby tylko władze pomysłu nie odłożyły ad calendas grekas - jak to było z setkami innych - ogłaszanych przy okazji kolejnych wyborów - pomysłąmi poznańskich ludzi z inicjatywą.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo