Medal za uratowanie dwóch osób z płonącego auta

  Medal za uratowanie dwóch osób z płonącego auta

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Marcin Andrzejak, student jednej z łódzkich uczelni, otrzymał dzisiaj medal za ofiarność i odwagę od wojewody wielkopolskiego. W czerwcu ubiegłego roku mężczyzna wyciągnął z płonącego samochodu dwie osoby, dzięki czemu uratował im życie.
  29 czerwca 2009 roku Marcin Andrzejczak jechał samochodem ciężarowym autostradą A2 (studiuje transport). Mgła ograniczała widoczność. Nagle w tył ciężarówki, którą jechał, uderzył samochód osobowy.

  - Wszystko działo się tak szybko, że nie pamiętam już żadnych szczegółów. To była naprawdę chwila - wspomina Marcin Andrzejczak. Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Modła Królewska. Samochód zaczął się palić. Młody kierowca rzucił się na pomoc pasażerom auta.

  - Bałem się - przyznaje otwarcie. - Nie tylko ognia, ale też samochodów, które nadjeżdżały. We mgle kierowcy mogli nas nie zauważyć. Nie wahał się jednak i wyciągnął z rozbitego samochodu dwie osoby. Gdyby tego nie zrobił, pewnie by nie przeżyli - auto całkowicie spłonęło.  Mimo niebezpieczeństwa i poświęcenia, z jakim ruszył na pomoc poszkodowanym, nie spodziewał się medalu od wojewody.

  Oprócz Marcina Andrzejaka, medale za ofiarność i odwagę otrzymało dzisiaj również dwóch strażników miejskich ze Śremu. W kwietniu 2009 roku Damian Czeterbok i Tomasz Frąckowiak wyciągnęli z Warty tonącą kobietę.

  - Powinno się nagradzać osoby, które odznaczają się taką odwagą - podkreślał wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Wojewoda odznaczył także czterdziestu innych Wielkopolan: Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

  Medale za ofiarność i odwagę, które wręczył wojewoda wielkopolski, zostały przyznane jeszcze przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo