Koncert: Katie Melua powraca do poznańskiej Areny

  Koncert: Katie Melua powraca do poznańskiej Areny

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ta wiadomość musi ucieszyć fanów muzyki pop. Jak podaje strona internetowa artystki, Katie Melua, jedna z najpopularniejszych zagranicznych wokalistek w naszym kraju zagra 20 listopada w poznańskiej Arenie. Będzie to druga wizyta pięknej piosenkarki w stolicy Wielkopolski. Poprzedni koncert Melua zagrała tu w kwietniu 2008 roku.
  Urodzona w gruzińskim Tbilisi w 1984 roku Ketevan (prawdziwe imię artystki) Melua na poważnie zainteresowała się muzyką dopiero jako nastolatka. W 1999 roku, po zaledwie roku mieszkania w Wielkiej Brytanii wygrała konkurs piosenkarski, zorganizowany przez brytyjską stację ITV. Cztery lata później odkrył ją producent jazzowy Mike Batt. Swoim pierwszym albumem "Call Off the Search" Melua zyskała rozgłos głównie w Anglii.

  Jednak już dwa lata później filigranowa (157 cm. wzrostu) Gruzinka i jej dziewięć milionów rowerów opanowały Europę. Dzięki singlowi "Nine Million Bicycles" Melua zyskała dużą popularność także w Polsce. Jej drugi album "Piece By Piece" był w 2005 roku jednym z najlepiej sprzedających się krążków w naszym kraju. Podobny sukces powtórzył nagrany w 2007 roku album "Pictures".

  Mało kto wie, że Katie Melua może pochwalić się wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. W 2006 roku piosenkarka zagrała koncert 303 metry pod powierzchnią wody pod platformą wiertniczą na Morzu Północnym. Tak nisko nie koncertował przed nią nikt!

  Ceny biletów na poznański występ artystki nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że obok Poznania Melua podczas polskiej wycieczki odwiedzi (rzecz jasna koncertowo) także Zabrze i Warszawę.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DRUGA WIZYTA

  Ble (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Katie nie była na czymś takim jak koncert z gitarą z okazji Dni Gruzji w Poznaniu, więc nie pleć głupot.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TRZECIA WIZYTA !!!

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Katie Melua była kilka lat temu przejazdem (przed koncertem w Arenie w 2008) w Poznaniu z ok.Dni Gruzji.Zwiedzała miasto i dała koncert z gitarą.Będzie to więc jej ...TRZECIA wizyta w...rozwiń całość

  Katie Melua była kilka lat temu przejazdem (przed koncertem w Arenie w 2008) w Poznaniu z ok.Dni Gruzji.Zwiedzała miasto i dała koncert z gitarą.Będzie to więc jej ...TRZECIA wizyta w Poznaniu.Pozdrowionka.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo