Internet: Czerwiec'56 jest już na portalu

  Internet: Czerwiec'56 jest już na portalu

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od dzisiaj działa portal www.czerwiec56.ipn.gov.pl. Dzięki tej stronie zainteresowani dowiedzą się, co tak naprawdę wydarzyło się 28 czerwca w Poznaniu.
  - Zwolennikiem utworzenia portalu był tragicznie zmarły prof. Janusz Kurtyka, który chciał, aby najważniejsze wydarzenia ze współczesnej historii Polski zostały rozpowszechnione za pomocą nowoczesnych środków przekazu - mówi dyrektor poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Rafał Reczek.

  Portal ma przede wszystkim trafiać do ludzi młodych. Za kształt i wygląd strony odpowiedzialna jest centrala IPN w Warszawie, a za wkład merytoryczny pracownicy oddziału Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu. Na stronie, poza informacjami dotyczącymi szczegółów wydarzeń czerwcowych i relacji świadków, dostępne są również multimedia oraz materiały dla nauczycieli i wykładowców historii.

  Dodatkowo w dziale "Czytelnia" użytkownicy mają dostęp do publikacji wydanych na temat poznańskiego Czerwca. Na ich upowszechnienie twórcy portalu uzyskali oficjalne zgody od autorów i wydawców. Baza zbiorów w dalszym ciągu będzie jednak poszerzana.

  W przyszłym roku poznański oddział IPN planuje poszerzyć portal o informacje na temat dramatycznych wydarzeń na Węgrzech w 1956 roku. Miałoby być to połączone z wystawą polsko-węgierską, upamiętniającą walkę robotników w Poznaniu i Budapeszcie. W planach jest również udostępnienie portalu w języku angielskim, niemieckim i węgierskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo