Dopiewo: Zaprezentują interaktywny robot LEMO

  Dopiewo: Zaprezentują interaktywny robot LEMO

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dopiewo: Zaprezentują interaktywny robot LEMO
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  Robot został stworzony przez studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej. Został wyróżniony jako jeden z trzech najlepszych pomysłów w finale "Kapitalnego Pomysłu" telewizji TVN. Jutro, dzięki uprzejmości firmy "Invention-Group", w dopiewskiej "podstawówce" pojawi się jako atrakcja technologiczna wydarzenia.

  Robot interaktywny LEMO wręczy nagrody i certyfikaty wszystkim dzieciom uczestniczącym w projekcie "Paszport do Przyszłości: WI-ed-ZA informatyczna, matematyczna i naukowo-techniczna".
  - Nagrodą za ukończenie zajęć z informatyki jest pendrive, a nagrodą za ukończenie zajęć z robotyki jest mini robot Hexbug Nano. Nagrody i gadżety mają także służyć utrzymaniu tzw. rezultatów projektu, którym min. jest zainteresowanie tymi obszarami wiedzy - mówi Marlena Śmiłowska-Klecha, koordynatorka.

  Dzieci ze szkół podstawowych uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z informatyki i robotyki. W programie były m.in. prace w programach Baltie, Logomocja i Photoshop, a także konstruowanie robotów z zestawów edukacyjnej serii klocków LEGO Mindstorm NXT. Projekt był realizowany w kończącym się właśnie roku szkolnym przez gminę Dopiewo. Jego celem było wyrównanie szans edukacyjnych 450 uczniów.

  Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. - Gmina Dopiewo uzyskała w 2009 r. dotację na realizację projektu w wysokości 713 tysięcy złotych - mówi Marlena Śmiłowska-Klecha.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo