ESK: Poznań w obiektywie mistrza Horowitza

  ESK: Poznań w obiektywie mistrza Horowitza

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po raz pierwszy Poznań miał sesję fotograficzną zrobioną przez jednego z najwybitniejszych fotografów świata Ryszarda Horowitza. Jest też pierwszym miastem obfotografowanym sprzętem, na jakim do tej pory pracowali badacze z NASA.
  Horowitz przebywał w Poznaniu przez dwa tygodnie, fotografując wybrane miejsca. Prawie wszystkie zdjęcia zostały wykonane z wysokości: podnośnika, helikoptera, balkonów.

  Obecnie Horowitz przebywa w Nowym Jorku i porządkuje zdjęcia. 40 najlepszych fotografii wybranych przez artystę zostanie pokazanych podczas wrześniowej wystawy w Poznaniu na placu Wolności.

  Następnie wystawa zaprezentowana zostanie w Warszawie i w Brukseli. Być może uda się ją także pokazać w Nowym Jorku, mieście, w którym mieszka Ryszard Horowitz, a także kuratorka projektu Agata Drogowska.

  Artystka, która ukończyła reżyserię w Nowym Jorku w czasie pobytu mistrza w Poznaniu pracowała nad scenariuszem dokumentalnego filmu, który chce nakręcić o Horowitzu. Przygotowywany jest także projekt specjalnego albumu fotografii Poznania autorstwa mistrza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo