Kalisz, Konin: Strajkowali związkowcy z zakładów Energa

  Kalisz, Konin: Strajkowali związkowcy z zakładów Energa

  AND, RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Energetycy ogłosili dzisiaj ośmiogodzinny strajk: nie przyjmowali w okienkach kasowych ani nie wyjeżdżali do awarii. Interweniowali jedynie w przypadkach zagrażających zdrowiu lub życiu. Boją się o utratę miejsc pracy.
  Strajk jest wynikiem braku porozumienia zarządu ze związkami zawodowymi w sprawie restrukturyzacji koncernu. Spór zbiorowy trwa już od lipca ubiegłego roku. W tym czasie dochodziło do manifestacji przed centralą Energi w Gdańsku oraz strajku ostrzegawczego. Podczas ostatnich rozmów, które odbyły się w środę, osiągnięto jedynie porozumienie płacowe.

  - Domagamy się uzgadniania ze związkami spraw dotyczących przekształceń, a zarządy grupy proponują nam tylko konsultacje - mówi nam Roman Rutkowski z Komitetu Protestacyjnego.
  - Cały czas czekamy na konkretne propozycje. W prasie czytamy co innego, a gdy dochodzi do rozmów słyszymy zupełnie inne propozycje. W tej sytuacji chcemy wywrzeć nacisk typowo związkowy na zarząd, aby przestał nas lekceważyć.

  Jak podkreślają przedstawiciele sekcji energetyki w Solidarności, już teraz likwidowane są pogotowia energetyczne. Jeśli proces restrukturyzacji firmy będzie trwać w takiej formie, do domów może przestać docierać energia.

  Do strajku dołączyli się związkowcy ze wszystkich zakładów koncernu Energa. Według ich obliczeń, 40 proc. zatrudnionych może stracić pracę.

  Jutro klienci będą obsługiwani już normalnie, ale jeśli pracownicy nie dojdą do porozumienia z zarządem, rozpoczną nawet kilkudniowy protest.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  strajk

  Benon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  czego sie boją utraty pracy,nie będą musieli rano rychło wstawać i będą mieli dużo wolnego czasu,żyć nie umierać

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo