Poznań: Do godziny 13.00 zagłosowało 28,3 procent...

  Poznań: Do godziny 13.00 zagłosowało 28,3 procent uprawnionych

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu wybory prezydenckie przebiegają bez większych zakłóceń. Do godziny 13.00 swoje głosy oddało 28,3 proc. uprawnionych poznaniaków. W całej Wielkopolsce frekwencja wyniosła 23,25 proc.
  W stolicy Wielkopolski nie odnotowano na razie większych utrudnień w przeprowadzaniu wyborów. Do pomyłki doszło tylko w Zdunach (pow. krotoszyński). Z informacji PAP wynika, że w jednej z komisji wydano 15 kart do głosowania z nieprawidłową pieczęcią. Karty szybko wymieniono jednak na nowe, a Okręgowa Komisja Wyborcza w Kaliszu podjęła uchwałę o ważności tych 15 oddanych głosów.

  Na razie w Poznaniu nie było też przypadków łamania ciszy wyborczej. W całej Wielkopolsce do takich przypadków doszło tylko w Koninie. Jednak ani incydenty w naszym województwie, ani w innych regionach Polski nie spowodowały przedłużenia ciszy wyborczej.

  Przez pierwsze dwie godziny do urn poszło 1,67 proc. poznaniaków. W całej Wielkopolsce do godziny 8.00 frekwencja wyniosła 1,44 proc. Kolejne wyniki zliczono o godz. 13.00. Po siedmiu godzinach głosowania w Poznaniu udział w wyborach wzięło 28,3 proc. uprawnionych.

  W trzech powiatach (poznańskim, gnieźnieńskim i międzychodzkim) wchodzących w skład okręgu poznańskiego frekwencja wyniosła 26,42 proc. A w całej Wielkopolsce zagłosowało już 23,25 proc. uprawnionych. Jest to więc nieco niższy wynik niż frekwencja krajowa. W skali całej Polski do godz. 13.00 zagłosowało bowiem 23,38 proc. uprawnionych.

  Wybory trwają do godziny 20.00. Mieszkańcy Wielkopolski mogą oddawać swoje głosy w 2120 obwodowych komisjach wyborczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo