Granowo: Dwóch pijanych rowerzystów

  Granowo: Dwóch pijanych rowerzystów

  JUSZ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci z Granowa zatrzymali dwóch rowerzystów, jadących pod wpływem alkoholu. Pierwszy w ręce policji wpadł 51-letni mieszkaniec Strzępinia, który jadąc po ulicach Granowa, miał kłopot z utrzymaniem równowagi.
  Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 2,3 promile alkoholu w organizmie. 51-latek oprócz tego, że jechał pod wpływem alkoholu, zapomniał o tym, że ciąży na nim sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi i rowerami do 2015 roku. Teraz odpowie przed sądem, który może wydać wyrok do roku pozbawienia wolności.

  Drugiego rowerzystę policja napotkała na ulicy Kościuszki. 51-letni rowerzysta na widok policjantów, którzy chcieli go zatrzymać do kontroli, gwałtownie przyspieszył. Mężczyzna podczas nieudolnego omijania radiowozu zahaczył i urwał lusterko, po czym rzucił rower i uciekał dalej pieszo. Policjanci obezwładnili go. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,56 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za wszystko przed sądem. Grozi ku kara do roku więzienia i kara grzywny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo