Poznań: Aquanet zamknie ulicę Pułaskiego

  Poznań: Aquanet zamknie ulicę Pułaskiego

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Piątkowa i Winograd korzystających z komunikacji miejskiej, fatalna dla kierowców. Od przyszłej soboty (26 czerwca) do końca września zamknięta będzie dla ruchu kołowego ulica Pułaskiego. Właśnie tam w sobotę Aquanet rozpocznie prace przy układaniu kanalizacji ogólnospławnej i ściekowej oraz rurociągu, do którego później wprowadzone zostaną kable światłowodowe.

  - Zdajemy sobie sprawę, że zamkniemy bardzo ważną arterię i zależy nam, by ta informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu. - Dlatego będziemy rozdawać na osiedlach winogradzkich i piątkowskich ulotki z mapkami objazdów.

  To będzie skomplikowana inwestycja. Nie tylko z powodu lokalizacji - prowadzona będzie prawie w centrum miasta, ale również dlatego, że prace wykonywane będą na podmokłym i grząskim terenie.
  Roboty wymagają zastosowania przez wykonawcę przecisków pod torami tramwajowym, a w jezdni wykopu otwartego na głębokości pięciu metrów. Uzbrojenie wodociągowo-kanalizacyjne zostanie posadowione na tzw. palach. Roboty nadzorowane będą przez archeologów.

  Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum pod przewodnictwem firmy LITZ. Wartość inwestycji to 4,8 mln zł. Średnica układanej w ulicy Pułaskiego kanalizacji wynosi od 250 do 800 milimetrów, długość odcinka to 513 metrów.

  Podczas pierwszego etapu inwestycji prace będą prowadzone w ulicy Pułaskiego (na odcinku od ulicy Cichej do skrzyżowania ulic Pułaskiego i Przepadek). Z ruchu wyłączona będzie cała jezdnia ulicy Pułaskiego, za wyjątkiem torowiska.

  Podczas drugiego etapu oprócz Pułaskiego zamknięta będzie dodatkowo jedna nitka ulicy Przepadek.
  Do rozpoczęcia prac został jeszcze tydzień, warto, by poznańscy kierowcy już teraz pomyśleli o możliwościach objazdu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo