Ryby z toru regatowego padną łupem kłusowników?

  Ryby z toru regatowego padną łupem kłusowników?

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czy ryby pływające w Malcie wkrótce zwabią nad brzegi kłusowników z całego miasta? Zdaniem osób odpowiedzialnych za zabezpieczanie akwenu, to bardzo prawdopodobne. O bogactwie ryb wiedziało bowiem wielu mieszkańców okolic poznańskiego jeziora. Jednak wędkarskie mistrzostwa świata, które odbyły się w miniony weekend, uświadomiły to wielu mieszkańcom innych części Poznania. A w związku z tym problem kłusownictwa może się dodatkowo nasilić.
  - Nielegalne odławianie ryb z Jeziora Maltańskiego jest dużym problemem od wielu lat - twierdzi Andrzej Kuligowski, dyrektor poznańskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. - Ludzie nie respektują ograniczeń i nocami łowią ryby. Żeby to w końcu ukrócić, jesteśmy skłonni do współpracy i pilnowania brzegów jeziora po zmroku. W najbliższym czasie planujemy spotkanie poświęcone tej sprawie - tłumaczy.

  Osoby przyłapane na nielegalnym procederze nie są karane mandatem, jak w przypadku łowienia bez pozwolenia na zbiornikach pod opieką PZW. Tu sprawa jest natychmiast kierowana do sądu grodzkiego, bo zabieranie złowionych okazów jest traktowane jak kradzież.

  Jak przekonują pracownicy POSiR, w najbliższym czasie zostaną podjęte działania, które mają zniechęcić kłusowników. Jakie? Tego na razie nie chcą zdradzić. A jak się okazuje, łowienie w Malcie jest dla niektórych sposobem na łatwy zarobek.

  - Istnieją wypadki, że kłusownicy sprzedają na pobliskiej Śródce ryby, które naszym zdaniem wcale nie pochodzą z Warty, ale właśnie z Malty - podkreśla Marian Wiśniewski, główny specjalista ds. gospodarki wodnej i rybackiej w POSiR. - W najbliższym czasie mamy zamiar zorganizować spotkanie poświęcone kłusownictwu nad brzegami jeziora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo