Targi: Rolnicy zjadą do Sielinka

  Targi: Rolnicy zjadą do Sielinka

  Katarzyna Warszta

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W weekend w Sielinku koło Opalenicy odbędą się Wielkopolskie Targi Rolnicze. Impreza to jedno z największych w regionie wydarzeń rolniczych. W sobotę i niedzielę zwiedzać będzie można między innymi XVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Ponad stu wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także ościennych województw zaprezentuje bydło, konie, trzodę chlewną i owce, zwierzęta futerkowe oraz drób.
  To jednak nie wszystko. Każdego roku podczas targów w Sielinku prezentowane są również najnowsze osiągnięcia w uprawach roślin na tzw. poletkach doświadczalnych. Tym razem na poletkach doświadczalnych będzie można porównać odmiany roślin strączkowych i motylkowych wraz z zalecanymi wariantami mieszanek.

  - Podczas targów odbędzie się również prezentacja naszej nowej strony internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
  Będzie ona teraz bardziej dostępna dla rolników, ma być przekaźnikiem o lokalnych działaniach doradztwa w poszczególnych powiatach, będzie zawierać też informację o aktualnej sytuacji rolników i mieszkańców wsi - mówi Marek Lorych, dyrektor WODR w Poznaniu.

  Bardzo ważnym punktem tegorocznej imprezy będzie niewątpliwie promocja bydła mięsnego. Zaprezentowanych zostanie ponad 30 sztuk zwierząt.

  Organizatorzy zadbali też o zwiedzających, przygotowując dla nich wiele dodatkowych atrakcji, wśród których będą między innymi: zawody strong men dla hodowców i wystawców, czy zawody hipiczne o puchar dyrektora WODR.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo