Kampania: Jarosław Kaczyński komentuje wyrok

  Kampania: Jarosław Kaczyński komentuje wyrok

  Michał Kopiński, RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kampania: Jarosław Kaczyński komentuje wyrok
  1/9
  przejdź do galerii

  ©S.Seidler

  Kandydat PiS na prezydenta odwiedził gospodarstwo państwa Foltynów w podpoznańskiej wsi Kubalin. Nie chce komentować dzisiejszego wyroku. Decyzją sądu musi sprostować w mediach nieprawdziwą informację sugerującą, że Bronisław Komorowski chciał prywatyzacji służby zdrowia.

  Kaczyńskiego gości rodzina Foltynów. - Dawno nie widziałem czegoś tak ładnego - powiedział prezes PiS, kiedy córka gospodarzy pokazała mu owieczkę.


  Kaczyński oprócz owczarni obejrzał również sad i pole. Gospodarstwo Foltynów ma 104 ha. - Te tereny stepowieją? - pytał Wojciecha Foltyna Kaczyński. - Tak, panie premierze. Z roku na rok jest gorzej - odpowiedział gospodarz. Później, już bez dziennikarzy, Kaczyński pił z Foltynami herbatę.

  Jarosław Kaczyński odwiedzi dzisiaj Poznań. Nie spotka się jednak z wyborcami, choć zainteresowanie takim spotkaniem było ogromne. - Przyjedzie do nas na spotkanie otwarte już jako prezydent - usprawiedliwia Kaczyńskiego Małgorzata Stryjska, prezes poznańskiego PiS.  Dlaczego sztab Kaczyńskiego odwołał planowane pierwotnie spotkanie z wyborcami - nie wiadomo. Były premier pojawił się na zjeździe wielkopolskiej "Solidarności".

  Ok. godz. 14-14.30 kandydat PiS na prezydenta spotka się w Pałacu Działyńskich z poznańskimi naukowcami i wykładowcami. Na spotkaniu nie zabraknie akademików, którzy weszli do wielkopolskiego komitetu poparcia kandydatury Kaczyńskiego na prezydenta.

  - Nie chcę teraz szczegółowo komentować orzeczenia sądu - powiedział Jarosław Kaczyński dziennikarzom po wizycie we wsi Kubalin.

  - Jedno mnie cieszy - powiedział prezes PiS. - Rozumiem, że Platforma Obywatelska bardzo zbliżyła się do naszego poglądu na służbę zdrowia. To dobrze wróży na przyszłość. Pan Komorowski jest zdecydowanym przeciwnikiem prywatyzacji szpitali, tak deklaruje, nie będę tej sprawy dalej omawiał. Ale jest też zdecydowanym zwolennikiem - chyba tego nie zakwestionuje - komercjalizacji, która jednak drogę do prywatyzacji otwiera.

  Kaczyński dodał, że po zapoznaniu się z uzasadnieniem pisemnym wyroku podejmie decyzję, czy się od niego odwoła.

  Decyzją sądu Jarosław Kaczyński musi sprostować w mediach nieprawdziwą informację sugerującą, że Bronisław Komorowski chciał prywatyzacji służby zdrowia. Prezesa PiS pozwał Bronisław Komorowski. Sąd rozpatrywał sprawę w trybie wyborczym.

  Sprostowanie ma się ukazać jako ogłoszenie płatne w TVP1 i TVN między godziną 19 a 21, w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się wyroku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo