Sąd: Były poseł groził ostrowskim policjantom zwolnieniem

  Sąd: Były poseł groził ostrowskim policjantom zwolnieniem

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kilka godzin trwała w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim dzisiejsza rozprawa byłego europosła Witolda Tomczaka. Eksparlamentarzysta LPR oskarżony jest o znieważenie policjantów w czerwcu 1999 r. Przyłapany został wtedy na jeździe pod prąd ulicą jednokierunkową. Według oskarżenia, interweniujących funkcjonariuszy nazwał "palantami''.
  Na początku poniedziałkowej rozprawy Tomczak złożył wniosek o zwrócenie aktu oskarżenia warszawskiej prokuraturze, gdyż jego zdaniem został on sporządzony na podstawie niekonstytucyjnych przepisów. Sąd nie podzielił jednak tego stanowiska. Wówczas eksposeł ponownie zabrał głos i przedstawił kilkadziesiąt swoich propozycji, wśród których znalazły się m.in. sugestie przygotowania eksperymentu procesowego z zatrzymania go i przeprowadzenia wywiadów środowiskowych czy policjanci, którzy tego dokonali nie nadużywają alkoholu. Samo odczytywanie pisma przez Tomczaka trwało pół godziny, więc sędzia Renata Sztendel w pewnym momencie zaapelowała, aby szanował czas innych osób.

  - Proszę pozwolić mi się bronić. Jestem niesprawiedliwie i fałszywie oskarżony, co odbije się na zdrowiu mojej rodziny - ripostował Tomczak. Sąd oddalił wnioski oskarżonego i przystąpił do przesłuchiwania świadków. Jeden z mieszkańców bloku przy ul. Kościuszki, przed którym ówczesny poseł LPR został ujęty, opowiadał jak z balkonu na drugim piętrze obserwował całe zdarzenie. Widział policyjne samochody, które zajechały drogę czerwonej skodzie, z której wyciągnięto kierowcę. Ten, zdenerwowany, krzyknął do stróżów prawa : "K... wy jeszcze nie wiecie, ale już tu nie pracujecie!''.

  Kolejny świadek, ostrowski chirurg, potwierdził, że dzień po zdarzeniu badał oskarżonego. Stwierdził wtedy u niego krwiaka i stłuczenie stawu łokciowego. Rentgen nie wykazał jednak złamania, więc poprzestano na unieruchomieniu ręki stabilizatorem. Lekarz nie potrafił powiedzieć w jakich okolicznościach takie obrażenie mogło powstać.

  Dzisiaj nie przesłuchano głównego świadka - policjanta, który bezpośrednio zatrzymał Tomczaka. Obrońca Janusz Wojciechowski spieszył się bowiem na... spotkanie przedwyborcze z Jarosławem Kaczyńskim w Rawie Mazowieckiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Witold Tomczak

  Wojciech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  mnie sie nie chce wierzyc by Witold Tomczak,prawdziwy katolik występujący w Radia Maryja mógł cos takiego wygadywać

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo