Mężczyźni poszli do Tulec w podzięce za Popiełuszkę

  Mężczyźni poszli do Tulec w podzięce za Popiełuszkę

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rada Społeczna przy arcybiskupie Stanisławie Gądeckim wydała kolejne oświadczenie. Tym razem dotyczyło ono roli autorytetów w społeczeństwie. Z jego treścią można się zapoznać na stronach internetowych kurii. Rola autorytetów była także przedmiotem dyskusji podczas niedzielnej, tradycyjnej pielgrzymki mężczyzn do Tulec. Tam od ponad pięciu wieków czczona jest figurka Matki Bożej Pocieszenia. Co roku, od przed wojny, w czerwcu pielgrzymują tam mężczyźni i chłopcy z archidiecezji poznańskiej.
  W tym roku Sanktuarium Maryjne w Tulcach stało się miejscem modlitw dziękczynnych za wyniesienie na ołtarze ks. Jerzego Popiełuszki. Mottem pielgrzymki były słowa nowego błogosławionego: "Zło dobrem zwyciężaj". Dla uczestników beatyfikacja ks. Jerzego stała się okazją do refleksji nad potrzebą męstwa.

  O godzinie 7.30 wyruszyła jedna z wielu grup z kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła na os. Piastowskim w Poznaniu. Grupa ta pokonała kilkunastokilometrową drogę do sanktuarium pieszo. Niosła ze sobą krzyż z drewnianym fragmentem katafalku ks. Jerzego Popiełuszki.

  O godz. 12 bp Zdzisław Fortuniak odprawił dla kilkuset pielgrzymów z niemal wszystkich parafii Poznania mszę świętą.
  O 14 zaczęły się także spotkania w grupach. Tematami dyskusji było m.in.: "Czego uczy współczesnego mężczyznę błogosławiony ks. Jerzy", "Eksperymenty medyczne - szanse i zagrożenia", "O roli autorytetu w życiu społecznym". Pielgrzymkę zakończyły nieszpory.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo