BIG-iem nie tylko w Kowalskiego

  BIG-iem nie tylko w Kowalskiego

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nowelizując ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych, ustawodawca po raz pierwszy pomyślał, że oprócz firm, które kto żyw próbuje naciągnąć na pieniądze, istnieje też Kowalski, u którego też ktoś może mieć długi i może to być nawet duże przedsiębiorstwo. A skoro tak, to Kowalski może także przekazać informację do BIG-u.
  Dotąd firmy, które popadały w tarapaty finansowe, swoich klientów indywidualnych stawiały na końcu kolejki po pieniądze. I nic dziwnego, bo Kowalski mógł najwyżej znajomym opowiedzieć, jak go oszukano. To samo dotyczy pracowników czy zleceniobiorców czekających nieraz miesiącami na wypłaty. Teraz to się zmieniło.

  Nie mam złudzeń, że z powodu długu u pojedynczego klienta bank odmówi wielkiej firmie kolejnego kredytu (choć teoretycznie i to jest możliwe), ale taką informację na pewno skrzętnie wykorzysta konkurencja, by wygrać wyścig do jego portfela. Co każdego, kto chce biznes prowadzić, powinno skłonić do pomyślenia dwa razy zanim uzna, że klient może na swoje pieniądze poczekać.

  Kolejna, chyba najważniejsza, zmiana to umożliwienie wpisywania do BIG-u dłużników alimentacyjnych przez tych, którym alimenty się należą. Zwłaszcza że w tym przypadku na ogół prawo do pieniędzy jest niewątpliwe. Ze ściągalnością znacznie gorzej. Zyskają i sami zainteresowani i gminy, które w zastępstwie niefrasobliwych rodziców płacą.

  A jeśli ktoś będzie miał co do garnka włożyć, dlatego, że kto inny wystraszy się, że nie dostanie kredytu na furę, suma szczęścia na świecie i tak wzrośnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo