Zwolennicy PiS czekają na Kaczyńskiego

  Zwolennicy PiS czekają na Kaczyńskiego

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Potwierdziły się informacje "Polski Głosu Wielkopolskiego" - w poniedziałek Poznań odwiedzi Bronisław Komorowski, a w środę Jarosław Kaczyński. Zainteresowanie tą drugą wizytą jest ogromne.
  Zła wiadomość dla zwolenników prezesa PiS jest taka, że - jak się okazało wczoraj po południu - z programu wizyty może wypaść otwarte spotkanie z mieszkańcami Poznania. Jeszcze rano szefowa poznańskich struktur PiS Małgorzata Stryjska mówiła: - Sala kongresowa na MTP, gdzie organizujemy spotkanie, pomieści 1,2 tys. osób, a chętnych do zobaczenia się z prezesem będzie pewnie i sto razy tyle!

  Po południu Stryjska prostowała tę wypowiedź: - Plan wizyty prezesa jest na razie nieznany. Deklaracje o spotkaniu ze wszystkimi chętnymi na targach były przedwczesne. Pewne jest, że prezes odwiedzi nas w środę i że pojawi się w Poznaniu również przed drugą turą wyborów.

  Tymczasem w poznańskim biurze PiS przy ul. Zeylanda sekretarki nie nadążają odbierać telefonów i przyjmować interesantów. Pytanie jest jedno: - Gdzie i o której odbędzie się w środę spotkanie z prezesem Kaczyńskim?

  - Dzwonią tak starsi, jak i młodzi. Zainteresowanie jest ogromne - mówi nam sekretarka. Rozmawiamy krótko, bo za nami niecierpliwiła się jakaś kobieta. - Ja właśnie chciałam się spytać, kiedy prezes Kaczyński... - mówi.

  Na spotkania z Kaczyńskim zawsze ściągały w Poznaniu tłumy, jednak zainteresowanie tą wizytą przekracza wszelkie oczekiwania. Dlaczego? - Myślę, że Jarosław Kaczyński stał się ludziom bliższy po tym, co go spotkało - komentuje dr Dorota Piontek, politolog z UAM. I dodaje: - Ludzie są ciekawi, jak wygląda i zachowuje się człowiek po przejściach. Dlatego na MTP, jeżeli ostatecznie dojdzie do otwartego spotkania, przyjdą pewnie nie tylko najwierniejsi zwolennicy Kaczyńskiego, ale i ci, którzy popierają go od niedawna.

  Spotkania dla wszystkich chętnych nie będzie miał za to na pewno Bronisław Komorowski. Kandydat PO odwiedzi Wielkopolskę dwa dni przed Kaczyńskim - w poniedziałek. W Poznaniu marszałek pojawi się przed godz. 9, a wizytę rozpocznie od złożenia kwiatów pod krzyżami na pl. Adama Mickiewicza. Następnie spotka się w małej auli UAM z rektorami i wykładowcami wyższych uczelni. - Tak publicznych, jak i niepublicznych - mówi posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, szefowa wielkopolskiego sztabu B. Komorowskiego.

  Plan wizyty marszałka jest napięty. Po spotkaniu na UAM kandydat PO odwiedzi podopiecznych fundacji Barka, a ok. godz. 11.30 spotka się w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby z poznańskimi studentami. - Na koniec przygotowaliśmy dla marszałka Bronisława Komorowskiego niespodziankę - mówi Kozłowska-Rajewicz. - Tuż przed wyjazdem z Poznania do Kalisza, zabierzemy go do II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie maturę zdawała jego matka - dodaje. W Kaliszu Komorowski spędzi godzinę, po czym wróci do Warszawy.

  Również w poniedziałek Poznań odwiedzi Andrzej Olechowski. Kandydat bezpartyjny, popierany przez Stronnictwo Demokratyczne (konkretnie przez SD Pawła Piskorskiego, bo partia się podzieliła), ok. godz. 15 przejdzie z budynku "Domaru" przy ul. 27 Grudnia do Kupca Poznańskiego. - Po drodze będzie rozmawiał z poznaniakami i rozdawał im swój "Kontrakt dla Polski" - mówi szef wielkopolskiej SD Mariusz Kaźmierczak. O godz. 18 w pawilonie 14B targów (wejście od ul. Głogowskiej) rozpocznie się konwencja wyborcza Olechowskiego.

  Poznania nie odwiedzi za to kandydat SLD Grzegorz Napieralski, choć były takie plany. - Przewodniczący musi być w Warszawie, bo w każdej chwili może się okazać, że dojdzie do wyborczej debaty czterech głównych kandydatów - tłumaczy Adrian Kaczmarek, szef sztabu Grzegorza Napieralskiego w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jedyny normalny

  puma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Kaczyński to jedyny normalny kandydat na prezydenta w Polsce. Niezależny od nikogo, odporny na głupoty, stanowczy z uporządkowanym obrazem świata i swojej osoby.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I jeszcze jedno

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Eugeniusz, Remigiusz , Zenon, Kinga - jesteś tą samą osobą i sam (a) do siebie pisujesz ? To się nazywa schizofrenia . Po numerach ich poznacie. I poznaliśmy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bronek K.

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ale mają fefry ! Wiaruchna, do Poznania przyrechlał się Bronek hrabioszek herbu wrota od stodoły Komorowski. Szpypcnij na niegu, sznupe mo jak świntojanke , kluke jak by se doł w tyte berbeluchom....rozwiń całość

  Ale mają fefry ! Wiaruchna, do Poznania przyrechlał się Bronek hrabioszek herbu wrota od stodoły Komorowski. Szpypcnij na niegu, sznupe mo jak świntojanke , kluke jak by se doł w tyte berbeluchom. Lajsnął se anzug jak tyn elegant z Mosiny i brynczy jak tyn pierdoła z Gądek, jakkby mioł coś z deklem. Co jest lołs ? Gupich u nos szuko ? Co , my momy ptopty, czy łyn? Macoł sie z gupim bez ściane ? Tej, fyrej z Poznania zez powrotem do Azji, idź w pyry szuszwolu. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  karr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ale podle" Elzunie" , wola zboczencow z PO za szefa , musisz byc b brzydka kobieta!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  J Kaczyński

  Kinga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  czy te oczy moga kłamać a że z buzi cieknie jad to jeszcze nic tak złego,a ten szyderczy ośmieszek

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  glosuję na kaczyńskiego

  nowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ale kultura internaltów platformy Szkoda gadać....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POZNANIACY WEZCIE kije bejsbolowe i siekiery

  Elżunia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  pokażemy dziadowi że w Wielkopolsce dla takich mend i meneli politycznych jak on nie ma miejsca.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SPIEPRZAJ DZIADU

  ucta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  precz z podłym dziadem....może wreszcie dziad ujawni swoj homoseksualizm...potwór podły który niszczy Polskę...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  J Kaczyński

  Zenon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Gabriel u kaczora jest zasada że kto ma odmienne zdanie to komuch,ubek i trzeba sie z nim krótko załatwić tzn za mordę i paszoł

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tłumy na spotkanie

  Gabriel P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Z tymi tłumami może być różnie, nie przesadzajmy.
  Byłem na poprzedniej konwencji i gdy ktoś nie bił
  braw L. Kaczyńskiemu to nie był mile widziany, a nawet byłem świadkiem, że wyprowadzano z...rozwiń całość

  Z tymi tłumami może być różnie, nie przesadzajmy.
  Byłem na poprzedniej konwencji i gdy ktoś nie bił
  braw L. Kaczyńskiemu to nie był mile widziany, a nawet byłem świadkiem, że wyprowadzano z sali
  na MTP pana, który miał inne zdanie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo