Przestępczość: Kradł pieniądze z parkomatów

  Przestępczość: Kradł pieniądze z parkomatów

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  53-letni poznaniak miał wymieniać kasetki z bilonem w automatach parkingowych w Poznaniu. Obowiązki pracownicze wykonywał, jednak... zdaniem policjantów, od kilku tygodni podbierał pieniądze.
  - W maju Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował, że z niektórych parkomatów w strefie ograniczonego postoju w Poznaniu giną pieniądze. Kradzieże nasiliły się w pierwszych dniach czerwca i niemal każdego dnia stwierdzano znaczne braki - opowiada Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej.
  Stwierdzili oni, że nie można kraść pieniędzy wprost z urządzenia na ulicy. Ich zdaniem, konieczne było wcześniejsze wyjęcie kasety z gotówką. Wniosek był jeden: W sprawę musi być zamieszany ktoś z pracowników obsługujących parkomaty. Tę tezę potwierdzał fakt, że od września w poznańskim ZDM nie można było odszukać dwóch pustych kaset.

  Policjanci postanowili przygotować pułapkę na nieuczciwego inkasenta. - Kiedy w piątek rano stwierdzono, że w kilku specjalnie oznaczonych przez policjantów kasetach brakuje pieniędzy, zatrzymano pracownika firmy zajmującego się obsługą urządzeń - relacjonuje Andrzej Borowiak. - Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka worków z monetami.

  Ocenia się, że mężczyzna w ciągu kilku tygodni, mógł ukraść nawet 15 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo