Piła: Działacz PiS Jacek Ciechanowski w zawieszeniu

  Piła: Działacz PiS Jacek Ciechanowski w zawieszeniu

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kampania prezydencka zepchnęła w cień sprawę Jacka Ciechanowskiego, pilskiego działacza PiS, o którym zrobiło się głośno w związku z książką Stokłosów "W szponach władzy".
  Ciechanowski miał uprzedzać Stokłosę o planowanej przeciwko niemu akcji, za którą mieli stać czołowi politycy PiS. Jednym z nich miał być Maks Kraczkowski, pilski poseł i prezes Zarządu Okręgowego PiS w Pile. To właśnie on po rewelacjach Stokłosów złożył wniosek o wykluczenie Ciechanowskiego z partii.

  - Wniosek jest wciąż aktualny, bo moim zdaniem, dla takich ludzi w partii nie ma miejsca - mówi Maks Kraczkowski.
  Jako szef okręgu zażądał od Ciechanowskiego przedstawienia zarządowi szczegółowych wyjaśnień. Ten odmówił, uzasadniając to tym, że zamierza skierować sprawę do prokuratury i poza prokuraturą nie będzie składał wyjaśnień.

  - Tak więc dalej nie mam podstaw do wycofania wniosku - dodaje poseł Maks Kraczkowski. - Czekam na pełne oświadczenie zawierające szczegółowe odniesienie się do wątków publikacji dotyczących między innymi rzekomego uprzedzania o aresztowaniu, "tajnych naradach władz PiS", czy sprawy kontaktów ze Stokłosą na terenie Niemiec.

  Czy skierowanie przez Ciechanowskiego sprawy do prokuratury odwlecze partyjny sąd nad nim? Dość wątpliwe jest, żeby prokuratura w ogóle zajęła się tą sprawą. Jeżeli Jacek Ciechanowski czuje się pomówiony przez Stokłosów, to swoich racji powinien dochodzić na drodze cywilnej. Sam zainteresowany nie udziela żadnych komentarzy.

  - Do końca kampanii nic w tej sprawie nie mam do powiedzenia - mówi Jacek Ciechanowski.
  Anna Stokłosa z kolei prokuratury, ani sądu się nie boi.

  - Mamy świadków na to, że nasza relacja w książce jest prawdziwa - zapewnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  święty PiS

  Aneta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  to jest chyba pomyłka,ludzie PiS to same świetoszki oni przestępstw nie popełniają.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo