Kontenerowe bractwo ekologicznych imprez

  Kontenerowe bractwo ekologicznych imprez

  Agnieszka Gonczar

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Każdy, kto choć przez chwilę pomyśli, że kolejny upalny tydzień czerwca będzie musiał spędzić w ciasnym M3, powinien jak najszybciej zapoznać się z programem Kontener Art. Oprócz piaszczystej plaży i kawałka dobrej muzyki znajdziemy tam popisy siłaczy rodem z minionych wieków, a także wspólnotową akcje sąsiedzką.
  Pierwszą z kontenerowych atrakcji jest EMPE3 Mateo Pospieszalski Project, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 22. Fanom sceny jazzowej nie trzeba przedstawiać tego nazwiska - Mateusz Pospieszalski jest jednym z najbardziej znanych instrumentalistów. Do tej pory łączył folkowe inspiracje z nowoczesnym jazzem, jednak w przypadku EMPE3 można usłyszeć klasyków jazzowej sceny muzycznej. Kolejną dawkę jazzowych kawałków będziemy mogli usłyszeć także w sobotni wieczór, od godziny 20 zagrają muzycy z poznańskiego zespołu Yazzbot Mazut.


  Z kolei niedzielne popołudnie odbędzie się pod hasłem imprezy "Dzień Sąsiada". Uroczystą inauguracją tego dnia, będzie koncert organowy o godzinie 16 w kościele pw. Wszystkich Świętych w wykonaniu prof. Sławomira Kamińskiego. Ponadto tego dnia odbędą się warsztaty architektoniczne, a dla młodych gości będą: ściana wspinaczkowa, gra "piłkarze" i wiele konkursów. Dodatkowo grupa artystyczna "Noga Dzika" zorganizuje akcję "retrogimnastyczną" (od godz. 15 do 20) w czasie której każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w "przebieranej", niebanalnej sesji fotograficznej.

  Jakby tego było mało, czeka nas jeszcze jedna muzyczna niespodzianka. W środę o godzinie 20 rozpocznie się koncert zespołu Budzillus. Ciekawostką jest, że artyści grają wyłącznie na własnoręcznie skonstruowanych instrumentach. Efekt? Soczysta mieszanka swingu, rock'n'rolla, polki, hotjazzu, reagge, punku i paru innych stylów muzycznych.

  KONTEner art 2010
  Poznań, Chwaliszewo
  11-18 czerwca,
  wstęp wolny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo