W trzy wieczory dookoła świata

  W trzy wieczory dookoła świata

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Starym Korycie Warty od przyszłego czwartku czeka nas seria muzycznych niespodzianek, bo chyba mało kto w Poznaniu jest znawcą muzyki z Komorów, Konga, Algierii czyFinlandi.
  Ethno Port nie jest festiwalem gwiazd. Dla większości widzów, niebędących przecież muzycznymi ekspertami, oznacza to serię niespodzianek, które - tak jak podczas poprzednich dwóch edycji - mogą okazać się fantastycznymi odkryciami. Przed festiwalem proponujemy czytelnikom mały przewodnik po jego wielokulturowej obsadzie.

  Bubliczki (Polska)

  Połączenie tradycyjnej muzyki kaszubskiej z muzyką cygańską, bałkańską i żydowską zaowocowało najważniejszymi nagrodami ubiegłorocznego Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.

  Czwartek 17.06, godzina 19, scena główna

  Staff Benda Bilili (Demokratyczna Republika Kongo)

  Pochodzącą z Kinszasy formację założyło pięciu gitarzystów i wokalistów, którzy w dzieciństwie chorowali na polio i dziś wskutek powikłań poruszają się na specjalnie przystosowanych trójkołowych wózkach lub o kulach. Wspiera ich sekcja rytmiczna składająca się z porzuconych dzieci ulicy, którymi zaopiekowali się starsi członkowie zespołu. Przed miesiącem pokazano w Cannes film o zespole, który może stać się afrykańskim "Buena Vista Social Club".

  Czwartek 17.06, godzina 20.30, scena główna

  Eva Quartet (Bułgaria)

  Coś dla miłośników niezwykłych głosów. Dysponują nimi cztery solistki z chóru Le Mystere des Voix Bulgares. Śpiewają pieśni ludowe, hymny kościelne i muzykę współczesną.

  Czwartek 17.06, godzina 22, namiot

  Mosaic (Polska)

  Autorskie aranżacje utworów sefardyjskich i węgierskich Mosaic grają na zrekonstruowanych instrumentach, używają też dud i lutni rabskiej.

  Piątek 18.06, godzina 18, namiot

  Hanggai (Chiny/ Mongolia Wewnętrzna)

  Tradycyjne mongolskie motywy muzyczne są dla tej formacji tylko punktem wyjścia - Hanggai konfrontują swój folk z rockowymi aranżacjami spod znaku Pink Floyd, a nawet Rage Against the Machine.
  1 3 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo