Swarzędz: Fundusz sołecki i jego realizacja na spotkaniu...

  Swarzędz: Fundusz sołecki i jego realizacja na spotkaniu sołtysów

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj w Swarzędzu burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący rad gmin dyskutowali z sołtysami z Wielkopolski. Do Euro-Hotelu przyjechało ponad 120 gości z całego regionu.
  - Spotkanie było bardzo udane - mówi Piotr Choryński, przewodniczący Rady Miejskiej w Swarzędzu. - Rozmawialiśmy, co trzeba zrobić, by lepiej się żyło na terenach wiejskich. Nie było to spotkanie polityczne, lecz samorządowców chcących coś zrobić dla mieszkańców.

  Motywem przewodnim był fundusz sołecki i jego dotychczasowa realizacja. - Fundusz został ustanowiony w ubiegłym roku - mówi Barbara Czachura, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. - Dyskutowaliśmy na temat zadań, które na nas czekają i tego, co już jest realizowane. Mam nadzieje, że w przyszłym roku będziemy debatować o konkretach, czyli co nam się udało, jak i gdzie poprawiliśmy życie mieszkańców z terenów wiejskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo