Powiat kaliski: Zasypała "swój" rów i podtopiła sąsiadów

  Powiat kaliski: Zasypała "swój" rów i podtopiła sąsiadów

  Janusz Nowicki

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Właścicielka posesji w Szałem koło Kalisza doprowadziła do podtopienia części drogi powiatowej, pobliskiego punktu aptecznego i kilku sąsiednich gospodarstw. Zwałami ziemi, plastikowymi butelkami i pianką budowlaną zablokowała na swojej posesji przepust wodny.
  W rezultacie woda spływająca z pól nie mogła swobodnie przepływać pod drogą do pobliskiego zbiornika retencyjnego. Władze gminy Opatówek bezskutecznie próbowały porozumieć się z właścicielką posesji . Ostatecznie zwróciły się o pomoc do starosty kaliskiego, który zwołał w tej sprawie posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  Zespół zdecydował, że konieczna jest interwencja i odblokowanie przepustu. W asyście policji przecięto siatkę ogrodzeniową, by ekipa remontowa mogła dostać się na teren posesji. Przy użyciu ciężkiego sprzętu odkopano zasypany przepust, dzięki czemu woda zaczęła znowu spływać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo