Opatówek: Hektary lasów usłane niewybuchami.Zobacz film

  Opatówek: Hektary lasów usłane niewybuchami.Zobacz film

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pociski przeciwpancerne, pociski odłamkowe i bomba przeciwlotnicza, w sumie kilkadziesiąt sztuk amunicji pochodzącej z czasów II wojny światowej znaleźli wczoraj policyjni pirotechnicy wspólnie z saperami z jednostki wojskowej w Inowrocławiu podczas akcji rozminowywania lasów w okolicach Borowa i Sierzchowa w podkaliskiej gminie Opatówek.
  To właśnie tutaj w czasie okupacji znajdowały się niemieckie magazyny broni. Część z nich zniszczyli sami Niemcy. To, co pozostało, rozsiane jest na powierzchni kilkudziesięciu hektarów. Od lat za sprawą Urzędu Gminy w Opatówku odbywają się regularne akcje oczyszczania terenu ze śmiertelnego zagrożenia. Dla policjantów to także element szkolenia zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu dla funkcjonariuszy z grup rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

  - Wiele osób znajduje niewybuchy podczas zbierania grzybów czy na okolicznych polach. Niektórzy z ciekawości próbują dłubać. Były przypadki wkładania niewybuchów do ogniska - mówi st. szer. Grzegorz Grzegoszewski, saper z jednostki w Inowrocławiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo